Клас англійська мова іі семестрСкачати 494,12 Kb.
Сторінка1/27
Дата конвертації27.01.2020
Розмір494,12 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27
Відділ освіти Зміївської райдержадміністрації

Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ступенів

Зміївської районної ради

Харківської області


Використання ігрових технологій на уроках англійської мови в початкових

класах

(з досвіду роботи)

с. Першотравневе

2015
В ідділРекомендовано методичною радою відділу освіти Зміївської

Райдержадміністрації

Протокол №1 від 11.01.2011 року

Автор-укладач:

Донець Наталія Вікторівна, учитель англійської мови Першотравневої ЗОШ І-ІІІ ступенів Зміївської районної ради,

спеціаліст І категорії

Використання ігрових технологій на уроках англійської мови

в початкових класах

(з досвіду роботи).- с.Першотравневе, 2015.-

У роботі представлені різноманітні види ігор, які допомагають учителю розвивати мислення, увагу, формувати відповідальність за прийняття учнями рішення, вміння працювати в колективі, закріплювати навички володіння англійською мовою в початковій школі. У роботі просліджується вплив гри на ефективність та результативність уроку.


Зміст

Вступ………………………………………….4

І. Роль гри в житті молодших школярів..11

ІІ. Формування позитивної мотивації до вивчення англійської мови……………………….12

ІІІ. Типи ігор для початкового навчання англійської мови………………………………….18

IV. Ігровий матеріал…………………………19

V. Нестандартні уроки………………………50

Висновок …………………………….……….60В ступ

Про навчальні можливості ігор відомо давно. Багато видатних педагогів справедливо наголошували на ефективності використання інноваційних методів в процесі навчання. І це зрозуміло, адже під час гри повною мірою часом зовсім несподівано виявляються здібності людини, і особливо дитини.Гра – це особливо організоване заняття, що вимагає напруження емоційних і розумових сил. Гра завжди передбачає прийняття рішень – як пожартувати, що сказати, як виграти? Бажання вирішити ці питання загострюють розумову діяльність цих гравців. Для дітей гра насамперед є цікавим заняттям. Під час гри всі рівні. Вона по силах навіть слабким учням. Крім того, слабкий з мовною підготовкою учень може стати першим у грі: винахідливість та кмітливість тут є більш важливими, ніж знання предмета. Атмосфера захоплення та радості, відчуття посильних завдань – усе це дає можливість дітям переборювати сором’язливість, яка заважає вільно вживати в мовленні слова чужої мови, та благотворно відбивається на результатах навчання.

Непомітно засвоюється мовний матеріал, а разом з цим виникає відчуття задоволеності – «виявляється, я вже можу говорити на рівні всіма».

На думку вчених, для швидкого і легкого засвоєння іноземної мови найкращий період – від народження до 8 – 9 років. У міру росту дитини мозок з усе більшими труднощами сприймає дві або три мови як рідні. Це дослідження – результати співдружності між Берлінським університетом і Міланським університетом Сан-Рафаеля.

Вивчаючи іноземну мову в період, коли відбувається активне вивчення рідної, дитина вбирає чужу мову як щось природнє, чого не можна сказати про пізніший період. Вона розуміє ситуацію швидше, ніж висловлювання іноземною мовою з цієї теми. Головним аргументом на користь раннього навчання іноземної мови є те, що таке засвоєння дає кращі результати, адже у дітей молодшого віку ще дуже сильно розвинута підсвідома пам'ять. Те, що запам’яталося в цьому віці, вже не забудеться ніколи або за необхідності легко встановлюється.

Фактори, що супроводжують гру, - інтерес, відчуття задоволення, радості – дуже полегшують навчання. Гра завжди конкретна і відповідає рівневі розвитку молодших школярів. Збудження, викликане грою, створює якби зону гальмування для всього того, що знаходиться поза нею, тобто дитина максимально і цілком природньо, без зусиль, концентрується на предметі гри, в нашому випадку, на іноземній мові.

Відомий німецький педагог Рудольф Штайнер, засновник Вальдорфської школи (до речі, у ній з першого класу вивчаються відразу дві іноземні мови) вказував і на такий важливий аргумент на користь раннього навчання іноземних мов (з першого класу і в дошкільному віці): «Душа дитини чутлива до сприйняття вимовленого слова. Прийнявши його, вона починає «працювати» над ним, відкриваючись на зустріч іншим словам. Мовний інструмент дитини такий гнучкий, що його можна формувати вправами на вимову, методикою іноземної мови. Дитину легко навчити відтворювати нові звуки, вона достатньо легко оволодіває чужорідним звучанням з «хорошою вимовою». Одночасно збагачується душа дитини, розширюються уявлення про світ, що оточує її». За методикою Вальдорфської школи початкових етапах навчання іноземної мови застосовується лише так званий «прямий» метод, в основі якого лежить наслідування, і головний засіб для його реалізації – гра. Він вважається єдино прийнятим для дітей до 9 років. І лише після дев’яти, чи після завершення початкового етапу засвоєння іноземної мови, є доцільним застосувати «граматичний» метод, заснований на аналізі та осмисленні граматичних явищ.

Отже, сміливо можна сказати, що діти вже з п’яти, а тим більше вже з шести років, цілком здатні оволодіти початками іноземної мови. До того ж, все частішими є свідчення, що з допомогою ігор це під силу навіть 3-4-річним.

Маючи вже засвоєними у 5-6 років початки іноземної мови, дитина отримує можливість надалі, не поспішаючи, вдосконалювати свої навики і розширювати їх.

В практиці ігрова діяльність виконує наступні функції:

- розважальну (усі пропоновані ігри і свята розважають, пробуджують

інтерес)

- комунікативну (самореалізація в грі, діалектне спілкування)

- ігротерапевтичну (подолання різних труднощів).

Позакласна робота повинна базуватись в основному на програмовому матеріалі, бути доступною, давати додаткову інформацію, бути досить масовою.

Ігрові сценарії можуть включати в себе прислів’я, вірші, пісні. Особливо це стосується проведення свят і вечорів.

Раннє вивчення іноземних мови важливе ще й тому, що в цей період у дітей яскраво виражається здібність до імітації: вони абсолютно точно відтворюють чужу фонетику. У цей час не пізно поставити дитині звуки, як у носія мови. Правильна фонетика створює дітям психологічний комфорт в іншій мові. Стара програма з іноземної мови для загальноосвітніх шкіл передбачала вивчення іноземної мови. Вони соромились, вимовляючи звуки, боялись насмішок однокласників. У молодшому віці діти роблять помилки природньо, вдало долаючи їх, і таким чином значно швидше йдуть у перед під час навчання.

На початковому етапі вивчення іноземної мови необхідно закласти основи комунікативної компетенції. Для цього потрібен час, тому що учні повинні з перших кроків ознайомитися з мовою, що вивчають, як засобом спілкування. Вони мають учитися розуміти іноземну мову на слух (аудіювання), виражати свої думки засобами цієї мови (говоріння), читати, розуміти іншомовний текст, писати, тобто навчитися користуватися графікою і орфографією іноземної мови при виконанні письмових завдань. Щоб закласти основи кожного з названих видів мовленнєвої діяльності, необхідно накопичити мовні засоби, щоб забезпечити функціонування кожного з них на елементарному комунікативному рівні.

Уміння грамотно навчати спілкуватися іноземною мовою молодших школярів, які ще не зовсім володіють комунікативними навичками у рідній мові, - завдання нелегке і відповідальне. Любов до предмета в цьому віці дуже пов’язана з відчуттям психологічного комфорту, радості й готовності до спілкування, яке створює вчитель на уроці.

Ось чому вчителю іноземної мови в початкових класах потрібен постійний розвиток його творчого потенціалу, розширення методичного світогляду. Він повинен добре володіти всіма аспектами мови, знати вікові особливості молодшого шкільного віку, інакше принесе дитині в результаті своєї діяльності не користь, а шкоду. Часто людина без ідеальної вимови, але яка вміє відчувати дітей, досягає значно більшого, ніж суперпрофесіонал. Важливо розвинути в учнів комунікативні навички: розмовляти, усміхатися, писати листи друзям, влаштовувати свята. Тут критерій для визначення рівня викладача один – дитині повинно бути цікаво.

Успіх у вивченні іноземної мови молодшими школярами може бути забезпечений такою методичною системою, в основі якої лежить інтерес до предмета.

Чим живе дитина? Звичайно, грою. У нас традиційно гра вважалась чимось другорядним. Психологи давно довели можливість гри для інтелектуального розвитку, пізнання навколишнього світу. Наші діти не навчені грати. А для вивчення іноземної мови це вміння дуже важливе. Учити дітей грати в старшому віці складно.

Раннє вивчення іноземної мови корисне і доступне всім дітям, адже воно:  • позитивно впливає на розвиток психологічних функцій дитини: її пам'ять, увагу, мислення, сприйняття, уяву;

  • стимулює розвиток мовних здібностей, що позитивно впливає і на володіння рідною мовою;

  • відкриває можливості для вивчення другої (третьої) іноземної мови.

Останнім часом все більш очевидною стає виховна й інформативна цінність раннього вивчення іноземної мови, що виявляється в якнайранішому входженні дитини в громадську культуру через спілкування новою для неї мовою. Якщо при цьому відбувається постійне звернення до досвіду дитини, способу сприйняття нею дійсності, то вона починає краще усвідомлювати явища власної національної культури порівняно з культурою країн, мову яких вивчає. В процесі вивчення нової мови дитина засвоює такі якості, як толерантність до представників інших народів, гнучкість в оцінці ситуацій і виборі варіантів власної мовної поведінки, уміння працювати в парі, групі, колективі, команді, допитливість і самостійність тощо.

Крім того, предмет «іноземна мова» робить початкове навчання радісним для дітей.

Гра, як відомо, є провідною формою діяльності дитини в молодшому шкільному віці. Не секрет, що більшість видатних педагогів справедливо звертали увагу на ефективність використання ігор в процесі навчання. І це зрозуміло. В грі проявляються здібності людини, дитини особливо.


Каталог: doc -> files -> news -> 474
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України
474 -> Інформаційно-методичний супровід безперервної
474 -> Вихопивсь дощик поміж заграв…
474 -> Тема : Людина серед людей


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   27


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка