Інтерактивні методи навчанняСторінка1/3
Дата конвертації19.04.2019
Розмір41,5 Kb.
  1   2   3
Інтерактивні методи навчання.

Процес навчання нерозривно пов’язаний з таким поняттям, як методика навчання.

Методика – це не те, якими книжками чи касетами ми користуємося, а те, як організоване наше навчання. Іншими словами, методика навчання – це форма взаємодії учнів і вчителя в процесі навчання.
Учитель


Пасивний методУчитель


Активний метод


Учитель


Інтерактивний метод

З перших днів існування навчання і до сьогоднішнього дня склалися, утвердилися і здобули поширення усього три форми (методи) взаємодії вчителів і учнів:

1) пасивні методи;

2) активні методи;

3) інтерактивні методи.

Пасивний метод.

Пасивний метод – це така форма взаємодії учнів і вчителя, за якої учитель є основною фігурою уроку, а учні виступають у ролі пасивних слухачів.

«Плюси»: можливість викласти велику кількість навчального матеріалу; відносно нескладна підготовка до уроку; зайнятість дітей (пишуть конспект або вправи); тиша на уроках.

«Мінуси»: учні виступають у ролі пасивних слухачів; не зацікавленість (у більшості випадків), не уважність, мало форм роботи на уроці, найбільш неефективний з погляду засвоєння учнями навчального матеріалу, передбачений авторитарний стиль навчання.Активний метод.

Активний метод – це така форма взаємодії учнів і вчителя, за якої вчитель та учні взаємодіють одне з одним у ході уроку й учні виступають не як пасивні слухачі, а як активні учасники уроку. Учитель і учні є основними дієвими фігурами на уроці.

«Плюси»: широка взаємодія учнів з учителем, учні – активні учасники уроку, пропагується демократичний стиль навчання.

«Мінуси»: мало творчості на уроках, вчитель спрямовує учнів на певні висновки.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка