Інноваційні технології у викладанні української мови та літератури та розвиток творчих здібностей учнів на уроках словесностіСкачати 203,26 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації29.01.2020
Розмір203,26 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5


Інноваційні технології у викладанні української мови та літератури та розвиток творчих здібностей учнів на уроках словесності


Опис власного педагогічного досвіду

вчителя української мови та літератури

Тарахненко Жанни Володимирівни

м. Новий Буг

2008р.

План
1.Створення умов для формування національної, духовно багатої мовної особистості-мета навчання української мови і літератури.
2.Особливості викладання української мови і літератури за умов практичної реалізації Державної програми розвитку і функціонування української мови на 2004/2010 роки, інших урядових документів з питань освіти.
3.Інноваційні технології у викладанні української
мови і літератури, зокрема технологія співпраці особистостей.
4.Уроки української мови та літератури у
технологіях інтерактивного навчання - результативна інновація сьогодення ,яка дозволяє розвивати творчі здібності школярів.

5.Вчимо дітей відчувати красу творчості і красу розуму.
6. Методи та прийоми активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках словесності.
7. Формування пошуково-дослідницьких здібностей учнів.
8. Роль уроків української словесності у прагненнях учнів знайти своє місце в житті, самовираженні.Сучасний урок повинен бути розумним, дохідливим, цікавим, захоплюючим і радісним. Дарувати дитині радість - святий обов'язок учителя.

Поруч із добром завжди стояла краса. Виховати красиву людину можна лише за допомогою красивих дій та вміння дати дитині самій побачити красу в мистецтві слова, в праці, в єдності людини з природою , в красі життя.

Потрібно в учнів розвивати процес творення, а для цього і сам учитель повинен бути творцем, новатором. Адже кожен урок - це фрагмент великої навчальної п'єси, яка також і виховує. І яку роль у цьому шкільному драматичному творі зіграють діти і вчитель, залежить від нас, учителів.

Щоб досягти поставленої мети, вчитель повинен мати однодумців. І ними повинні стати діти. Без цього немислимий навчально-виховний процес. Головне в ньому - пізнати серцем усе, чим живе, що думає, з чого радіє і чим засмучується дитина. Ми повинні розуміти її, а вона - нас.

На уроці словесності повинна насамперед панувати висока мовленнєва культура, атмосфера великої чутливості до слова. Ми повинні виховувати в дітей чутливість до емоційного забарвлення слова, добиватись, щоб слово звучало для учня, як музика,

З цього починається любов до Батьківщини. «Любов до Батьківщини неможлива без любові до рідного слова. Хто дорожить ним, як честю рідної матері, як колискою, як добрим ім’ям своєї родини , тільки той може осягнути своїм розумом і серцем красу, велич і могутність Батьківщини ,той, хто збагнув відтінки, пахощі рідного слова. Людина, яка не любить мови рідної матері, якій нічого не промовляє рідне слово - це людина без роду і племені», - писав В. О. Сухомлинський. Це - заповіт для вчителів-словесників.

Як вчитель української мови своє завдання бачу в тому, щоб кожен урок збагачував учнів животворним словом рідного народу, зміцнював статус української мови як державної в мовній практиці учнів та їх свідомості.

Я розглядаю рідну мову як провідний предмет у системі всіх навчальних предметів. А це означає, що успішне оволодіння учнями рідною мовою значною мірою позитивно впливає на засвоєння знань з усіх предметів. Велику увагу приділяю дотриманню чіткої наступності і послідовності у вивченні рідної мови.Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка