Інформація про виконання Політичний діалог та реформи, політична асоціація, конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політики Стаття 4Сторінка1/7
Дата конвертації16.04.2019
Розмір177 Kb.
ТипІнформація
  1   2   3   4   5   6   7
Додаток

ВИКОНАННЯ ПЛАНУ ЗАХОДІВ

Донецької облдержадміністрації

з імплементації Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони,
та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії
і їхніми державами-членами, з іншої сторони, на 2014­-2017 роки

(станом на 01.10.2017 р.)Положення Угоди

Розділ (глава) Угоди, найменування заходу

Строк виконання

Інформація про виконання

Політичний діалог та реформи, політична асоціація, конвергенція у сфері зовнішньої та безпекової політикиСтаття 4

Забезпечення здійснення заходів, пов’язаних із захистом прав національних меншин, у тому числі в рамках виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України

2014 -
2017 роки

На території Донецької області мешкають представники 133 національностей. З них найбільш чисельні етнічні спільноти: росіяни – 38,2 %; греки – 1,6 %; білоруси – 0,9 %; татари – 0,4 %; вірмени – 0,3 %; євреї – 0,2 %. Компактно розселені представники національних меншин на території Донецької області – греки, білоруси, німці. Взагалі в області існує 36 обласних громадських організацій національних меншин (Донецька обласна єврейська громада, донецьке регіональне товариство греків «Аякс», товариство польської культури Донбасу, Донецький обласний татарський культурний центр, донецьке обласне товариство корейської культури, донецьке обласне товариство грузин «Руставелі» тощо).

З метою недопущення пригнічення представників національних меншин, які мешкають на території області, до відділів поліції ГУНП в області було направлено відповідне доручення. Також інспекторами поліції територіальних відділів та відділень поліції проводяться зустрічі із представниками громадських організацій, які представляють інтереси національних меншин на території Донецької області. Разом з цим, через засоби масової інформації проводиться роз’яснювальна робота серед населення з метою попередження притискань національних меншин.

З метою підвищення рівня підтримки громадськістю державної політики у сфері євроінтеграції, а також підвищення рівня розуміння та довіри з боку громадян України до засад, принципів, політики та діяльності Європейського Союзу, Європейського Співтовариства з атомної енергії і їхніми державами-членами було направлено листи головним редакторам області з проханням здійснювати широке висвітлення на сторінках комунальної та обласної преси процесів євроінтеграції України.

Наразі, на території області існує єдине друковане видання, яка публікується мовою національних меншин – «Еліни України», та є офіційним інформаційним засобом грецьких співтовариств регіону і популяризує грецьку історію, мову, культуру, традиції та звичаї.

Також в області зареєстровані ще два видання, які публікуються мовами національних меншин: «Поляки Донбасу» та «Вірменський вісник – Наіри».

Провідні засоби масової інформації Донецької області приділяють належну увагу вищезазначеному питанню.

Як приклад, можна навести наступні публікації: «Міжнародні програми: співпраця і розвиток» «Сільський край» (Великоновосілківський район) від 01.04.2017 № 25, «Успішний приклад є важливим для області» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 06.04.2017 № 12, «Японія виділить на підтримку Донеччини близько 4 мільйонів доларів» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 06.04.2017 № 12, «У Краматорську відкрився хаб для громадських ініціатив» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 06.04.2017 № 12, «Тренінг з питань громадської безпеки та протидії насильству» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 06.04.2017 № 12, «Инвестиции и громада: совместные усилия работают на результат» «Родной город» (м. Мирноград) від 7.04.2017 № 14, «У Торецьку облаштують амбулаторію» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 13.04.2017 № 13, «Найважливіше питання – допомога у відновленні житла» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 20.04.2017 № 14, «Да будет свет в Былбасовке» «Вісті» (м. Слов'янськ) від 04.05.2017 № 18, «ФАП в Богородичном будет отремонтирован» «Вісті» (м. Слов'янськ) від 04.05.2017 № 18, «Албанія – Україна: ще один крок назустріч» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 12.05.2017 № 17, «Чиста Україна – європейська країна!» «Донеччина» (м. Краматорськ) від 12.05.2017 № 17, «Как Славянск становится Европой» «Вісті» (м. Слов'янськ) від 18.05.2017 № 20, «Донеччина – в єдиному європейському просторі» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 18.05.2017 № 18, «Мета семінару – підтримка об'єднаних громад» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 01.06.2017 № 20, «Підтримка партнерів» «Донеччина» (м. Краматорськ) від 02.06.2017 № 20, «Реальна допомога» «Донеччина» (м. Краматорськ) від 07.06.2017 № 21, «Пенсии и МВФ: какие рекомендации выполнила власть и как это изменит жизнь украинцев» «Вісті» (м. Слов'янськ) від 08.06.2017 № 23, «Наш спільний моральний обов'язок – поліпшити життя людей на сході України – Йоганнес Хан» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 08.06.2017 № 21, «Безвіз надав українцям безліч можливостей» «Родной город» (м. Мирноград) від 16.06.2017 № 24, «Безвіз: Україна увійшла в нову історичну епоху» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 15.06.2017 № 22, «Допомога покращить якість питної води та надання медичних послуг» «Вісті Донбасу» (м. Краматорськ) від 15.06.2017 № 22, тощо.

Також на головній сторінці веб-сайту облдержадміністрації у розділі «Міжнародне та міжрегіональне співробітництво» здійснюється широке висвітлення процесів євроінтеграції України.

Створено та постійно оновлюються спеціалізовані сторінки на веб-сайтах міст та районів «Європейська та євроатлантична інтеграція», які постійно наповнюються інформацією


2.

Статті 4, 14

Організація та проведення тренінгів, семінарів, конференцій, засідань за круглим столом з питань виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, в тому числі щодо підвищення рівня знання іноземних мов – офіційних мов ЄС віповіднно до Стратегії підготовки і підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції

2015-

  1. и

На базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися курси підвищення кваліфікації для вчителів іноземних мов – офіційних мов ЄС з теми «Специфіка викладання іноземних мов у роботі з дітьми різних вікових категорій» (15-20 травня 2017 р., І сесія, для вчителів англійської мови з інтеграцією - німецька або французька мова).

Також проведено низку міжкурсових заходів, зокрема:  1. 19 квітня 2017 року з ініціативи відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти на базі Донбаського державного педагогічного університету відбулося заняття Обласної школи професійного розвитку «Особливості планування сучасного уроку англійської мови» із теми «Мотивація як рушійна сила процесу вивчення англійської мови». Метою заходу було визначено підвищення професійної компетентності молодих спеціалістів – учителів англійської мови мм. Добропілля, Лимана, Краматорська, Покровська, Слов’янська, а також Бахмутського, Костянтинівського, Покровського та Слов’янського районів. Керівник Школи, Прокопенко Л.М., учитель англійської мови Долинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Слов'янської районної ради, організувала обговорення теоретичних питань формування позитивної мотивації до вивчення іноземних мов, зокрема, мов країн ЄС. Також було опрацьовано застосування на уроках англійської мови диференційованих компетентнісно орієнтованих завдань

(https://ippo.dn.ua/index.php/novyny/item/53-oblasna-shkola-profesiinoho-rozvytku-uchyteliv-anhliiskoi-movy).

2) 06 – 10 червня 2017 року з ініціативи Goethe-Institut в Україні, за сприянням відділу гуманітарної освіти Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся Тиждень підвищення кваліфікації вчителів німецької мови. У заході взяли участь 20 учителів німецької мови мм. Слов'янська, Краматорська, Бахмута, Покровська, Торецька, Добропілля, а також Слов'янського, Костянтинівського, Олександрівського, Ясинуватського районів. У рамках Тижня підвищення кваліфікації вчителів німецької мови були проведені практичні заняття з питань актуальних тенденцій розвитку німецької мови, новітніх методик викладання німецької мови як іноземної тощо. По закінченні роботи учасники заходу отримали методичні матеріали та двомовні сертифікати, підписані Goethe-Institut і Міністерством освіти України (https://ippo.dn.ua/index.php/novyny/item/192-tyzhden-pidvyshchennia-kvalifikatsii-vchyteliv-nimetskoi-movy).

У квітні - червні 2017 року на базі науково-методичного центру департаменту освіти Маріупольської міської ради Донецької області реалізувався проект «Літні мовні табори» (автори: Гриньова О.П., директор МНМЦ, Коробченко Л.В., заступник директора МНМЦ, Целиковська І.В., методист з іноземних мов). Метою проекту було визначено створення єдиного соціального освітнього простору на основі взаємодії із міжнародними та українськими партнерами заради забезпечення високого рівня формування іншомовної компетенції учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста. У проекті взяли участь 1105 юних філологів, було залучено 110 учителів із 40 загальноосвітніх навчальних закладів міста, тренери ОБСЄ, професорсько-викладацький склад та студенти-волонтери факультету іноземних мов Маріупольського державного університету, волонтери проекту GoCamp громадської організації GoGlobal. У межах проекту протягом червня 2017 року здійснювалася підготовка переможців та призерів обласного, міського етапів Всеукраїнської олімпіади з англійської мови («Школа олімпійського резерву») за участю викладачів факультету іноземних мов МДУ. Волонтери проекту GoCamp громадської організації GoGlobal ) долучилися до роботи літніх мовних таборів на базі Маріупольського міського ліцею, Комунальних закладів «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 15 Маріупольської міської ради Донецької області». «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 17 Маріупольської міської ради Донецької області». З метою формування мовленнєвої компетентності, оволодіння навичками участі у публічній дискусії було проведено І міський учнівський дебатний турнір «Mariupol, debate!».  Партнер проекту – компанія Трініті Телеком – сприяла формуванню позитивної мотивації до вивчення мов ЄС в учителів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів Маріупольської міської ради, нагородивши переможців дебатного турніру туристичною поїздкою до Львова (https://ippo.dn.ua/index.php/novyny/item/200-proekt-litni-movni-tabory-variatyvnist-spivpratsia-partnerstvo).

У серпні поточного року під час ІІІ обласного Конгресу освітян Донеччини відбулося ознайомлення з європейською практикою щодо підприємницької діяльністі, яке здійснювалося через Галерею інновацій – «Трудове навчання в українській школі. Завантаження». Захід проводився 23.08.2017 на базі Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 8 Краматорської міської ради Донецької області. Для учасників заходу проведені панельніі дискусії з перспектив удосконалення інноваційного, методичного та педагогічного досвіду вчителів трудового навчання та технологій. Презентовано перспективний педагогічний досвід Даниліної Е.М., учителя трудового навчання Української загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 13 Селидівської міської ради (використання докоучинг-технологій, методів «світове кафе», інтелект-карт); Малєєвої І.В., вчителя трудового навчання навчально-виховного комплексу № 5 з профільним навчанням Бахмутської міської раді (інтеграція професійного самовизначення із підприємницькою діяльністю).

(https://ippo.dn.ua/index.php/novyny/item/221-iii-konhres-osvitian-donechchyny-osvita-donechchyny-natsionalnyi-ta-ievropeiskyi-vektory-rozvytku-den-tretii )

Крім того, питання впровадження у шкільну практику Донеччини європейського досвіду з підприємницької діяльності розглядалося під час трендової студії «Впровадження системи роботи з педагогічними кадрами, спрямованої на формування в учнів ключових і предметних компетентностей на уроках трудового навчання, технологій та креслення». Захід проводився 27.09.2017 на базі Маріупольського навчально-виховного комплексу «колегіум-школа» № 28 Маріупольської міської ради для керівників міських (районних) методичних об’єднань, вчителів трудового навчання, технологій та креслення міст та районів Донецької області. Під час заходу презентовано досвід інноваційної діяльності методичного об’єднання вчителів трудового навчання, технологій та креслення загальноосвітніх навчальних закладів м. Маріуполя (технологія електротехнічних робіт; виготовлення корисних речей для школи на уроках технічної' праці із вторинних матеріалів та ін.)

(https://ippo.dn.ua/index.php/novyny/item/250-nova-prohrama-z-trudovoho-navchannia-nabyraie-obertiv )

У квітні – червні 2017 року педагоги та учні тридцяти загальноосвітніх навчальних закладів Донецької області продовжували працювати у межах навчальної програми Європейської Комісії eTwining (започаткована у 2005 році з метою розвитку співпраці європейських шкіл). Встановлено зв’язок із навчальними закладами 18 країн світу, у тому числі, з країнами ЄС Грецією, Латвією, Румунією, Німеччиною, Литвою, Швецією, Португалією, Іспанією, Словенією, Болгарією.

На базі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулися курси підвищення кваліфікації для вчителів трудового навчання та технологій, під час яких проведено ознайомлення з європейською практикою підприємницької діяльності, у тому числі:

– з проблеми «Мотивація навчальної діяльності учнів на уроках трудового навчання та технологій» (18.04-22.04.2017 р., для вчителів трудового навчання та технологій).

Також у квітні – червні 2017 року продовжувалася робота:


  • з узагальнення та розповсюдження серед учителів трудового навчання та технологій перспективного педагогічного досвіду за темою «Освоєння проектно-технологічної діяльності на уроках трудового навчання і технологій» (автор: Сердюк О.О., учитель Краматорської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 17 Краматорської міської ради Донецької області);

  • шкільної Академії підприємництва (ORE): проведення семінарів-тренінгів, підготовка електронних кейсів з ініціативи відділу технологій Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

На початок вересня 2017 року навчальні заклади області продовжують участь у проектах установ та фондів країн Європейського Союзу. До роботи в проектах залучені 48 навчальних закладів (як організатори та беніфіціари), 318 педагогічних працівників, 2808 учнів.

Для вивчення європейського досвіду місцевого самоврядування представники облдержадміністрації відвідали:

- 24-25 березня 2017 року V Форум місцевого самоврядування у місті Львові;

- Третій Європейський Конгрес місцевого самоврядування, який проходив у м.Краків 28-29 березня 2017 року.

Також було проведено:

- 18-19 травня 2017 року в м. Краматорськ регіональний форум: «Децентралізація: сучасний стан. Перспективи розвитку»;

- 27 червня 2017 року семінар – нараду: «Популяризація європейських принципів місцевої демократії в контексті подальшого розвитку громад Донецької області».

- 28 липня 2017 року для вивчення європейського досвіду місцевого самоврядування було проведено семінар-нараду «Про Європейський тиждень місцевого самоврядування».
Каталог: request
request -> Звіт про діяльність керівника днз №86
request -> Посадова інструкція заступника директора школи
request -> Посадова інструкція директора
request -> 1. Загальні положення
request -> План роботи закладу складений з урахуванням педагогічного досвіду колективу і відображає в собі: якість освітнього процесу
request -> План роботи дошкільного навчального закладу (ясла садок) комбінованого типу №10 «Росинка» Іллічівської міської ради
request -> Середня загальноосвітня школа і-ііі ступенів №20
request -> Підзвіринецька сільська рада Городоцького району Львівської області


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка