Інформація про роботу управління соціального захисту населення Близнюківської райдержадміністрації за i квартал 2017 рікСторінка1/2
Дата конвертації06.05.2020
Розмір90,5 Kb.
ТипІнформація
  1   2

- -

Інформація

про роботу управління соціального захисту населення

Близнюківської райдержадміністрації

за I квартал 2017 рік.


Питання соціального захисту населення є актуальним як для нашого району, так і для всієї країни. Робота управління соціального захисту населення спрямована на виконання пріоритетних напрямків державної соціальної політики.

Питання соціального захисту громадян – це понад усе прерогатива державної політики. Держава вживає заходів щодо вирішення питань економічного становища і гарантій соціального захисту.

Соціальна допомога – один з суттєвих механізмів подолання бідності, яка покликана підтримувати малозабезпечену сім’ю, що опинилась у скруті та допомогти такій сім’ї інтегрувати у суспільство. Сьогодні існує понад 15 видів допомоги. З року в рік держава гарантує дедалі більшу соціальну підтримку, вводяться нові види допомоги.

Програма державних соціальних допомог залишається однією з найважливіших форм фінансової допомоги малозабезпеченим верствам населення. Частка сімей, охоплених програмою державних допомог, становить 22,2% від загальної кількості мешканців Близнюківського району та складає 1933 . На їх підтримку протягом звітного періоду було спрямовано 9 355,4 тис. грн., що 1 077,1 тис. грн. більше, ніж за аналогічний період минулого року, або на 13,0 %. Цей факт свідчить про щорічне збільшення державної допомоги, для покращення життя найвразливіших верств населення, а саме сімей з дітьми та малозабезпечених осіб. Найбільша кількість отримувачів – це сім’ї з дітьми. Їм належать, зокрема, допомога по вагітності та пологах, при народженні дитини, допомога одиноким матерям, допомога на дітей, які перебувають під опікою. Так, державну соціальну допомогу сім’ям з дітьми отримало 1145 сімей на суму 4 723,0 тис. грн., 311 сімей - державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям на суму 2 472,5 тис. грн., компенсаційні виплати 81 особі, зайнятій доглядом за інвалідом І гр. або особою, яка досягла 80- річного віку і потребує постійного стороннього догляду - 179,6 тис. грн., 226 осіб отримали державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам в сумі 1 041,6 тис. грн., 29 малозабезпечених осіб отримали грошову допомогу, які проживають разом з інвалідом І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу та потребували постійного стороннього догляду, на догляд за ними в сумі 141,4 тис. грн., 29 осіб надають соціальні послуги, яким нараховано компенсацію за догляд на суму 14,8 тис. грн. На даний час в районі утворено 8 прийомних сімей та 3 будинки сімейного типу, в яких виховується 24 дитини . За звітний період сума нарахувань даним сім’ям склала 348,8 тис.грн. Адресну соціальну допомогу, особам, які переміщуються з районів АТО призначено 100 громадянам на суму 433,7 тис.грн. Заборгованісті по виплатам всіх видів соціальних допомог немає.

В окремих випадках, питання призначення субсидій, державних соціальних допомог розглядається комісією по призначенню субсидій та державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Протягом звітного періоду проведено 2 засідання комісії, розглянуто 206 особових справ в т.ч. по призначенню державної соціальної допомоги 56 та 179 по житловим субсидіям.

Іншим важливим напрямком діяльності управління є державний нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення (перерахунку) та виплати пенсій органами Пенсійного фонду України відповідно до статті 103 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», а також надання методичної допомоги та розгляд звернень громадян, депутатських запитів та запитів прокуратури.

Протягом січня-березень 2017 року перевірено 129 пенсійних справ, з них 84 по перерахунку. Виявлено порушення щодо обчислення розміру одноразової грошової допомоги . Порушень не виявлено.

Одним із шляхів забезпечення адресної соціальної підтримки найменш незахищених сімей і громадян в умовах зростання цін та тарифів на газ і електроенергію, тепло - і водопостачання є реалізація Програми житлових субсидій. Станом на 01.04.2017 в районі субсидіями користується 3395 сімей, або 39,1 % від загальної їх кількості. Сума нарахувань житлових субсидій за січень-березень 2017 року склала 13 308,9 тис. грн. в т.ч. на житлово-комунальні послуги 13 308,9 тис.грн.

Протягом звітного періоду загальна сума фінансування субсидій за рахунок субвенції з державного бюджету становить 12 779,9 тис.грн. Заборгованість на звітну дату по житловим субсидіям складає 14 225,0 тис.грн в т.ч. на житлово-комунальні послуги 13 312,1 тис.грн та тверде паливо та скраплений газ 912,9 тис.грн..

З травня 2013 року управлінню передані повноваження в частині присвоєння почесного звання України «Мати-героїня» багатодітним жінкам Харківщини.

Всього по списку станом на 01.04.2017 року зареєстровано 84 осіб, з них: 79 жінкам згідно Указу Президента присвоєно почесне звання України «Мати-героїня».

Не присвоєно почесне звання України 5 жінкам, а саме :
Каталог: content -> documents


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка