Інформація про хід виконання міської програми підтримки сімей до 015 року протягом 2011 року Реалізація програми була спрямована на виконання основних завдань, а самеСкачати 103,5 Kb.
Дата конвертації17.04.2020
Розмір103,5 Kb.
ТипІнформація

Інформація

про хід виконання міської програми підтримки сімей до 2015 року

протягом 2011 року


Реалізація програми була спрямована на виконання 4 основних завдань, а саме:

  • забезпечення проведення заходів спрямованих на сприяння та підтримку виховної функції сім'ї;

  • створення оптимальних соціально-економічних, психолого-педагогічних, організаційно-методичних умов для повноцінного виховання дітей у сім'ї, подолання сімейного неблагополуччя;

  • запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей;

  • забезпечення розвитку сімейних форм виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківської опіки та піклування.

На впровадження Програми у бюджеті міста передбачалося 22тис.050грн., із них профінансовано 17250грн., що становить 78% до плану. На дані кошти проведено 31захід. Враховуючи пропозиції управління у справах сім'ї та молоді у бюджеті міста на 2012 рік збільшено видатки на реалізацію даної Програми до 31тис.610грн.

З метою координації діяльності, спрямованої на реалізацію Програми, управлінням у справах сім'ї та молоді було забезпечено діяльність координаційної ради з питань сім'ї та жінок, ради з питань попередження насильства в сім'ї, дорадчого органу щодо здійснення координації між суб'єктами соціальної роботи із сім'ями, які опинилися у складних життєвих обставинах.

На засіданнях виконавчого комітету розглянуто 2 питання, а саме: “Про роботу управління у справах сім'ї та молоді виконавчого комітету міської ради щодо реалізації державної сімейної політики”, “Про хід реалізації у місті Закону України від 15.11.2001 року №2789-III “Про попередження насильства в сім'ї”.

Протягом звітного періоду управлінням проводилася організаційна робота у питаннях підготовки необхідних матеріалів на жінок-кандидаток на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”. Так, у 2011 році було підготовлено необхідні матеріали та винесено на розгляд виконавчого комітету питання про підтримку 13 кандидатур на присвоєння почесного звання “Мати-героїня”. У період з 2004 по 2011 рік управлінням підготовлено матеріали по 56 жінкам, 41 із них звання присвоєно.

З метою пропаганди цінностей сімейного життя, збереження, підтримки і розвитку сімейних традицій управлінням у справах сім'ї та молоді спільно із управлінням освіти, відділом культури, туризму та охорони культурної спадщини, центром раннього розвитку дитини проводилися заходи в рамках Дня Матері, Дня сім'ї, Місячника багатодітної сім'ї. Традиційними стали конкурси молодих сімей, спортивні змагання «Тато, мама, я-спортивна сім'я», забезпечення участі дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей міста в обласному конкурсі «Таланти багатодітної родини» тощо. Реалізація даних заходів можлива завдяки консолідації зусиль і ресурсів вищезазначених структур та відповідно залучення благодійних коштів.

Значна кількість заходів, спрямованих на підготовку молоді до сімейного життя, та відповідального батьківста відбувалися у навчальних закладах міста, центрі раннього розвитку дитини за підтримки батьківських комітетів. Так, за інформацією управління освіти, за звітний період проведено фестивалі родинної творчості, родинні свята, години творчого спілкування «Батьки та діти», лекції, бесіди. Впроваджувалися заходи в рамках проекту колективної творчої справи «Школа-Сім'я-Родина», забезпечено діяльність консультативних пунктів з питань навчання та виховання дітей «Сімейна педагогіка», «Родинна просвіта» та ряд інших.

Значну діяльність у напрямку сімейного виховання здійснює Центр раннього розвитку дитини, який щорічно охоплює різноманітними заходами більше 100 сімей прямих користувачів послуги. При центрі створені та діють спеціалізовані служби «Школа професійного батьківства», “Школа найкращої дитини”. В рамках діяльності центру батьки отримали комплекс теоретичних та практичних знань з педагогіки, психології, логопедії, медицини. Протягом звітного періоду в закладі проведено більше 200 групових занять по плануванню сім'ї, збереженню репродуктивного здоров'я, формуванню відповідального батьківства, підготовки до м'яких пологів, розвитку та догляду немовлят до 3-х річного віку та інш. При центрі активно діє “Заочна школа для батьків”, в рамках якої забезпечено випуск інформаційного вісника “Сім'я від А до Я”, створено сторінку в Інтернеті, підготовлено ряд радіопередач та статей, виготовлено та розповсюджено близько 500 примірників інформаційних буклетів. Управлінням спільно із центром було розроблено та виготовлено посібник для молодих батьків “Ранній розвиток: навчання та виховання”. Всього на заходи, які проведено на базі РЦРРД в рамках виконання Програми виділено 1200грн.
З метою створення оптимальних соціально-економічних, психолого-педагогічних умов виховання дітей у сім'ї, подолання сімейного неблагополуччя, сприяння сім'ям, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки у місті з 2009 року запроваджено облік сімей з дітьми.

Станом на 01 січня 2012 року у місті проживає 12370 сімей з дітьми. З них молодих сімей (однин із батьків до 35 років) - 4138, 177 багатодітних сімей, 975 неповних сімей, 64 сім'ї, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Залишається стабільною кількість багатодітних сімей міста та рівень їх матеріального забезпечення. Як уже зазначалося у місті нараховується 177 багатодітних сімей, в яких виховується 600 дітей (у 2010 році на обліку перебувало 179 сімей, в яких виховувалося 611 дітей). Протягом року впроваджувалися заходи спрямовані на виконання Закону України від 19.05.2009 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей». Станом на 01 березня 2012 року 186 сімей та 406 дітей отримали відповідні посвідчення із підтвердженням статусу.

За інформацією управління праці та соціального захисту населення протягом минулого року відділом пільг перераховано компенсації по пільгах для багатодітних сімей по житлово-комунальних послугах у сумі 300тис.293грн., по послугах зв'язку 7тис.919грн., по перевезенню дітей із багатодітних сімей 49тис.грн. Окрім того із 177 багатодітних сімей міста державну соціальну допомогу по малозабезпеченості отримують 25 сімей (37 сімей відповідного періоду 2010 року), 92 сім'ї отримують допомогу при народженні дитини та допомогу по догляду за дитиною до 3-х років (77 сімей відповідного періоду 2010 року), 36 осіб отримують допомогу як матері одиначки (34 відповідного періоду 2010 року).

За інформацією управління освіти 127 багатодітних сімей користуються пільгою по сплаті за харчування у навчальних закладах міста. Так, у дошкільних навчальних закладах звільнено на 50% - 85 дітей та на 100% - 9 дітей, які мають статус потерпілих внаслідок аварії на ЧАЕС, або виховуються в багатодітних та малозабезпечених сім’ях. У загально-освітніх навчальних закладах безкоштовно харчується 190 дітей із багатодітних сімей, із них 146 учні початкових класів та 44 дитини, які виховуються в багатодітних малозабезпечених сім'ях.

За інформацією відділу культури, туризму та охорони культурної спадщини діти із багатодітних сімей, діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, діти із малозабезпечених сімей безкоштовно навчаються в позашкільних закладах. Так, у дитячих художній та музичній школах 102 учні користуються такою пільгою.

Враховуючи рівень матеріального забезпечення сімей управлінням у справах сім'ї та молоді, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організовується проведення благодійних акцій, метою яких є надання адресної допомоги вищезазначеним категоріям сімей. У 2011 році в рамках Місячника багатодітної сім'ї, акції «Готуємо дітей до школи», «Готуємо дітей до зими» допомогу отримали 74 сім'ї. На проведення акцій із бюджету міста виділено 10,5 тис. грн. Окрім того за рахунок благодійної допомоги 130 дітей із багатодітних сімей безкоштовно відвідали циркові вистави, 60 - прийняли участь у розважальній програмі до Дня захисту дітей.

Додатково за рахунок бюджетних коштів проведено ремонт помешкання 1 багатодітної сім'ї, встановлено автоматичні засоби безпеки на газові прилади 10 сім'ям, встановлено індивідуальне опалення у помешканні, що належить дитині-позбавленій батьківського піклування, замінено опалювальний котел в дитячому будинку сімейного типу. Всього по даному напрямку профінансовано 39тис.630грн.

Протягом звітного періоду забезпечено проведення заходів, спрямованих на раннє виявлення проблемних сімей та своєчасне надання їм соціального супроводу, вжиття заходів щодо попередження насильства в сім'ї

За даними міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді до банку даних сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах занесено 64 сім'ї. Із них протягом року під соціальним супроводом центру перебувало 27 сімей. Вживалися заходи щодо вирішення проблем кожної окремо взятої родини та недопущення позбавлення батьків батьківських прав. Всього у 2011 році центром надано 815 послуг для сімей вищезазначеної категорії.

Для дітей із сімей, які перебувають в складних життєвих обставинах проведено заходи благодійного спрямування — це свято «Хай щастю дитини не буде кінця», акція «Ходить по землі Святий Миколай», в ході яких допомогу надано 81 дитині. Дані заходи проводилися за підтримки приватних підприємців міста. Окрім того 64 сім'ї зазначеної категорії отримали гуманітарну допомогу одягом та взуттям, що були зібрані в рамках міської акції “Добро починається з тебе”.

Здійснювалися заходи спрямовані на попередження насильства в сім'ї.

Станом на 01 січня 2012 року на обліку за вчинення насильства в сім'ї перебувало 113 осіб. Спеціалістами кризового центру проведено з'ясування причин вчинення насильства в сім'ї по кожному зареєстрованому випадку та вжито заходів щодо надання психологічної, юридичної, соціальної допомоги особам, які потерпають від насильства в сім'ї.

Питання щодо реалізації у місті Закону України “Про попередження насильства в сім'ї” заслухано на сесії міської ради у червні та на засіданні виконавчого комітету міської ради у листопаді місяці. Проведено 4 засідання ради з питань попередження насильства в сім'ї, на яких розглянуто 8 питань, які потребували колегіального обговорення та рішення. Організовано проведення 2 “круглих столів” - “Насильство в сім'ї та шляхи його вирішення: законодавчий аспект” (грудень) та “Координація діяльності правоохоронних органів, закладів освіти, охорони здоров'я та соціальних служб міста з питань запобігання насильства в сім'ї» (лютий), в якому прийняли участь представники правоохоронних органів, суду, прокуратури, охорони здоров'я, освіти та інш. В рамках акції “16 днів проти гендерного насильства” проведено семінар “Насильство в сім'ї, як соціальна проблема”.З метою профілактики та попередження насильства в сім'ї кризовим центром проведено 18 тренінгів, 7 семінарів-практикумів, 16 лекцій, 4 заняття по груповій терапії. Даними заходами охоплено 839 осіб. На реалізацію даних заходів у рамках Програми виділено 17тис.грн.
Завдяки впровадженню соціальних проектів, координації діяльності із правоохоронними органами у місті зменшується кількість осіб, які перебувають на обліку за повторне вчинення насильства в сім'ї. Та залишається сталим показник скоєння правопорушень в стані алкогольного сп'яніння. Так, із 113 випадків насильства в сім'ї 87 здійснено особами, які перебували в стані алкогольного сп'яніння. Саме враховуючи даний факт працівниками кризового центру спільно із правоохоронними органами, центральною районною лікарнею вирішуються питання проведення лікування таких осіб від алкогольної залежності.

Центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді забезпечено проведення заходів спрямованих на запобігання відмовам матерів від новонароджених дітей. В даному напрямку здійснював свою діяльність консультативний пункт при пологовому будинку «Допомога поруч», метою якого є запобігання ранньому соціальному сирітству, соціальна профілактика безвідповідального батьківства. Протягом року надано 28 індивідуальних послуг для 25 осіб та проведено 24 групових бесід, якими охоплено 201 особу. Внаслідок роботи відмов від новонароджених дітей у місті у минулому році не було.

Відповідно Програмою передбачено проведення заходів щодо поширення нових форм сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей позбавлених батьківського піклування. Так, протягом року здійснювався соціальний супровід дитячого будинку сімейного типу та прийомної сім'ї, проводилися інформаційні заходи з питань виховання дітей- сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.
За звітний період центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді надано 77 соціальних послуг для батьків-вихователів, прийомних батьків і вихованців дитячого будинку та прийомної сім'ї.

Протягом 2011 року розповсюджено 250 інформаційних буклетів «Прийміть дитину у родину», «Подаруй дитині радість виховання у сім'ї», 25 плакатів «Я хочу, щоб у мене були мама і тато» тощо. Підготовлено ряд статей та радіопередач. Інформаційне забезпечення здійснено обласним центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.

Начальник управління Н.Шабельник


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка