Інформаційно-суспільнийСкачати 113,97 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації08.04.2019
Розмір113,97 Kb.
  1   2   3   4   5

Організаційне і науково - методичне забезпечення впровадження інформаційно - комунікаційних технологій в процес навчання ,підвищення кваліфікації та управління


Актуальність теми досвіду полягає в тому, що можливості інформаційно-комунікаційних технологій, систем і мереж є головним каталізатором швидкого розвитку і впровадження науково містких, екологічно безпечних, ресурсозберігаючих технологій нині відіграють визначальну роль у взаємодії між людьми, підготовці і поширенні масової інформації, в подальшому розвитку культури, науки, освіти .

Дослідники виділяють три чинники, що актуалізують необхідність організаційного і науково - методичного забезпечення впровадження інформаційно - комунікаційних технологій в процес навчання ,підвищення кваліфікації та управління , і спонукають до їх впровадження у діяльність методичної служби та закладів освіти :

інформаційно-суспільний ;

соціально-технологічний ;

психолого-педагогічний .

Освіта на державному рівні передбачає процес створення інформаційного навчального середовища в освітній галузі ,що достатньою мірою відображено в Національній програмі інформатизації .

Ефективним механізмом вирішення завдань програми є використання комплексу організаційно-змістових компонентів із застосуванням ІКТ методичним кабінетом і тому основний орієнтир направлений на загальноосвітній заклад – основний тип середніх закладів освіти ,як зазначено в Законі України «Про освіту» щодо мети інформатизації його розглянуто, як інформаційне навчальне середовище. Функціонування складових якого сприяє досягнення цілей навчально-виховного процесу.

Дослідники вважають, що: «До пріоритетних напрямків інформатизації загальноосвітніх навчальних закладів,які сприяють підготовці підростаючого покоління до повноцінної плідної життєдіяльності в інформаційному суспільстві, відносять: оснащення загальноосвітніх навчальних закладів сучасними апаратними і програмними засобами інформаційних і комунікаційних технологій; удосконалення та реалізація навчальних програм з предмета «Основи інформатики та обчислювальної техніки»; інформатизацію управління загальноосвітніми навчально-виховними закладами;використання у процесі викладання предметів навчального плану педагогічних навчальних засобів; інформаційних технологій і телекомунікаційних мереж; створення та розвиток інформаційних ресурсів загальноосвітніх навчально-виховних закладів « [ 1,с.10-12. ].

Дослідники зазначають, що останнім часом світова наукова думка активно обговорює вплив інформаційно-комунікаційних технологій на політико-культурну сферу Адаір Д., Бугдол М., Луман Н., Галицька І., Панфілова А.П., Роджерс Є.

Більшість дослідників тією чи іншою мірою торкаються ще одного дуже важливого питання: впливу інформаційних технологій і каналів комунікації на традиційні принципи спілкування у сфері освіти, на форми соціалізації індивідуумів, їх участь у житті,і, зрештою, на формування нової політичної культури громадян епохи становлення інформаційного суспільства. «Комунікація, має доволі багато значень, але всі вони групуються біля ідеї взаємного обміну» [2с.31 ] За Д. Адаіром, наприклад, «Комунікація являє собою процес, завдячуючи якому люди повідомляють один одному смисл, використовуючи при цьому загальноприйнятий набір символів» [4, с. 13]. Не можна не погодитися з висновком американських фахівців, а йдеться про Е. Роджерс та Р. Агарвала-Роджерс, які вважають, що «Ідеальна система комунікації є такою, за якої потоки повідомлень, принаймні, частково обмежені, і її структура така, що інформація досягає тих і тільки тих, кому вона найнеобхідніша» [4, c. 181]. На тих, для кого є найнеобхіднішою інформація, знання, які акумулює, поширює і надає школа, і розраховане вдосконалення системи інтеграції інформаційно-комунікаційних технологій, розробка нових наукових підходів та методики реалізації.

І тому дослідники вважають ,що організаційне і науково - методичне забезпечення впровадження інформаційно - комунікаційних технологій в процес навчання ,підвищення кваліфікації та управління не можна розглядати поза загальним питанням його розвитку . Такі відомі вчені ,як : Є.В. Анікінова , Гудирєва О.М. ,дотримуються думки, що соціальні зміни та інформації збудження найбільш впливають на організацію його.

Ми вважаємо, що організаційне і науково - методичне забезпечення впровадження інформаційно- комунікаційних технологій в процес навчання ,підвищення кваліфікації та управління є багаторівневою, складною та інтегрованою. Основними його аспектами є :

  • Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка