Інформаційно-методичний супровід безперервноїСкачати 37,75 Kb.
Сторінка1/6
Дата конвертації27.03.2019
Розмір37,75 Kb.
ТипЗакон
  1   2   3   4   5   6
Інформаційно-методичний супровід безперервної

освіти педагогів

Аналіз законодавчої бази України з питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників дає змогу стверджувати, що безперервна освіта – це моральний обов’язок кожного вчителя.У всіх нормативних документах, що регулюють педагогічну та освітню діяльність, наголошується на тому, що сучасній школі потрібен учитель, який постійно, послідовно й безперервно вдосконалює зміст і засоби своєї професійної діяльності, є взірцем високої духовної та педагогічної культури. Успішне вирішення цього завдання можливе за умови готовності вчителя до самостійної роботи над собою, до професійного самовдосконалення впродовж усієї його педагогічної діяльності. Тому так гостро відчувається потреба у створенні науково обґрунтованої моделі інформаційно-методичного супроводу вчителя, який би спрямував його на раціональне й продуктивне використання своїх сил і часу, успішне формування професійних цінностей відповідно до вимог сучасної школи та соціуму. Особливо гостро постає питання інформаційно-методичного супроводу вчителя саме сільської школи.

Поняття «безперервна освіта» (у дослівному перекладі «освіта впродовж життя», з англійської мови «lifelong education», «recurrent education», «continuing education») не є новим і широко вживається в науковій літературі вже понад 40 років. Це поняття з’явилося вперше в англомовній науковій літературі у 20-х рр. ХХ століття й асоціювалось із традицією навчання дорослих у країнах Північної Європи. Загального вжитку вказане поняття набуло в зарубіжних джерелах на початку 60-х рр. ХХ століття.

У словнику безперервну освіту визначено як процес зростання «освітнього (загального і професійного) потенціалу особистості впродовж усього життя, організаційно забезпечений системою державних і суспільних інститутів і відповідний до потреб особистості та суспільства» (Н.В. Скрипчук).


Каталог: doc -> files -> news -> 474
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України
474 -> Вихопивсь дощик поміж заграв…


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка