І. Загальні положенняСторінка1/9
Дата конвертації14.04.2020
Розмір316 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Верхньолипицька загальноосвітня школа I-III ступенів Рогатинської районної ради(далі – школа) - це опорний загальноосвітній навчальний заклад (далі – опорний заклад), що є комунальним закладом, заснованим на майновій власності територіальних громад сіл Верхня Липиця, Зеленів, Городисько, Малинівка Верхньолипицької сільської ради, села Сарники Сарниківської сільської ради та забезпечує реалізацію права громадян на здобуття повної загальної середньої освіти, у структурі якого функціонують:

- початкова школа І ступеня (1-4 кл.);

- навчальний заклад ІІ-ІІІ ступенів із поглибленим вивченням окремих предметів (5-11 кл).

Структура школи забезпечує рівний доступ до якісної освіти дітям молодшого шкільного віку, наступність та перспективність у наданні освітніх послуг у школах І, ІІ та ІІІ ступенів.

1.2.Опорний заклад Верхньолипицька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Рогатинської районної ради створено шляхом реорганізації Верхньолипицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Сарниківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Лопушнянської загальноосвітньої школи І ступеня, Зеленівської загальноосвітньої школи І ступеня, Малинівської загальноосвітньої школи І ступеня.

1.3. Опорний навчальний заклад– Верхньолипицька загальноосвітня школа I-III ступенів Рогатинської районної ради є правонаступником Верхньолипицької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Сарниківської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, Лопушнянської загальноосвітньої школи І ступеня, Зеленівської загальноосвітньої школи І ступеня, Малинівської загальноосвітньої школи І ступеня.

1.4. Юридична адреса школи: 77043, Івано-Франківська область, Рогатинський район,

с. Верхня Липиця, вул.Центральна, 26, тел. 0343563440.

1.5. Співзасновниками опорного закладу є Рогатинська районна рада та Верхньолипицька сільська рада Івано-Франківської області.

1.6. Опорний навчальний заклад– Верхньолипицька загальноосвітня школа I-III ступенів Рогатинської районної ради є юридичною особою, має рахунки в органах Казначейства, самостійний баланс, штамп, печатку і ідентифікаційний код та має у своєму складі філії: Сарниківська філія І-ІІ ступенів, Лопушнянська філія І ступеня, Зеленівська філія І ступеня, Малинівська філія І ступеня. Філія не є юридичною особою. Вони наділяються майном засновника, котрий їх створив та існують на підставі затвердженого ним Положення. Філія виконує функції початкової школи, а також може за рішенням засновника виконувати функції основної школи.

1.7. Опорний заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, “Про місцеве самоврядування в Україні”, іншими законодавчими актами, постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, наказами МОН України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями засновника, розпорядженнями райдержадміністрації, наказами відділу освіти райдержадміністрації та власними установчими документами.

1.8. Опорний заклад діє на підставі Статуту опорного закладу, розробленого відповідно до Цивільного та Господарського кодексів України, Законів України “Про освіту”, “Про загальну середню освіту”, Положення про загальноосвітній навчальний заклад, Положення про освітній округ, інших нормативно-правових актів і затверджується засновником опорного закладу.

1.9. Опорний заклад утворено з метою:

- створення єдиного освітнього простору;

- забезпечення рівного доступу осіб до якісної освіти;

- створення умов для здобуття особами загальної середньої освіти, впровадження допрофільної підготовки і профільного навчання, поглибленого вивчення окремих предметів, забезпечення всебічного розвитку особи, а також допрофесійного навчання незалежно від місця їх проживання;

- раціонального і ефективного використання наявних ресурсів суб’єктів округу, їх модернізації.

Головними завданнями опорного закладу є концентрація та ефективне використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів (вихованців), створення єдиної системи виховної роботи.

1.10. Діяльність опорного закладу будується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об’єднань, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного і естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей із національною історією і культурою, диференціації та оптимізації змісту і форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.

1.11. Опорний заклад самостійно приймає рішення і здійснює діяльність у межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та власним Статутом.

1.12. Школа несе відповідальність за реалізацію головних завдань, відповідно до чинних законодавчих актів за дотриманням державних стандартів освіти.

1.13. Навчання в опорному закладі здійснюється державною мовою із запровадженням поглибленого вивчення предметів відповідно до різнопрофільного навчання.

1.14. Опорний заклад має право:

- проходити в установленому порядку державну атестацію;

- визначати форми й засоби організації навчально-виховного процесу за погодженням із засновником;

- визначати варіативну частину робочого навчального плану;

- в установленому порядку розробляти і впроваджувати авторські програми, експериментальні та індивідуальні робочі навчальні плани;

- розробляти та пропагувати інформаційно-методичну літературу;

- приймати на роботу спеціалістів за договірними умовами;

- використовувати різні форми морального й матеріального заохочення учасників навчально-виховного процесу;

- бути власником і розпорядником рухомого й нерухомого майна згідно з законодавством України та власним Статутом;

- отримувати кошти й матеріальні цінності від органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;

- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному чинним законодавством України;

- встановлювати власну атрибутику і символіку;

-  встановлювати шкільну форму одягу для учнів;

- надавати населенню додаткові освітні послуги;

- об’єднувати свою діяльність із діяльністю інших підприємств, установ, організацій (вітчизняних і іноземних) на основі угод і договорів про співпрацю.

1.15. В опорному закладі створюються та функціонують міжшкільні методичні об'єднання вчителів української мови і літератури, математики, шкільні методичні об’єднання вчителів початкових класів, природничого, гуманітарного циклів, естетичних дисциплін, соціально-психологічна служба, інші організації, діяльність яких не суперечить чинному законодавству.

1.16. Медичне обслуговування учнів та відповідні умови для його організації забезпечуються навчальним закладом.

1.17. Організація гарячого харчування дітей шкільного віку здійснюються відповідно до чинного законодавства.

1.18. Взаємовідносини опорного закладу з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2014


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка