І аналіз результатів початкової освітньої ланки за 2017р та пріоритетні напрями і завдання методичної роботи з вчителями початкових класів у 2018 роціСкачати 39,22 Kb.
Сторінка1/7
Дата конвертації05.10.2019
Розмір39,22 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7

План

методичної роботи з вчителями початкових класів у 2018 році

І Аналіз результатів початкової освітньої ланки за 2017р. та пріоритетні напрями і завдання методичної роботи з вчителями початкових класів у 2018 році


Методична робота з вчителями початкової освітньої ланки протягом минулого року спрямовувалась на реалізацію оновленого змісту навчальних програм, осучаснення навчально-виховного процесу і досягнення якісних змін у педагогічній діяльності.

Позитивним результатом є те, що педагогічними працівниками початкової освітньої ланки глибоко усвідомлено необхідність нових підходів до організації навчально-виховного процесу. Швидкому сприйняттю ключових змін в оновлених програмах сприяла систематична цілеспрямована роз’яснювальна робота управлінців, керівників закладів, методичних служб, стимулювання вчителів до використання матеріалів, розміщені МОН України на платформі Ед-ера. Опануванню курсу «Літературне читання» допомогли Хрестоматії для 2-4 класів з нововведеними творами, які надійшли у школи на початку ІІ семестру.

Практична діяльність вчителя модернізується завдяки застосуванню інноваційних форм і методичних підходів на шляху впровадження оновленого змісту початкової освіти.

Вчителі початкових класів сприйняли і впроваджують сучасну систему оцінювання навчальних досягнень учнів. Оцінювання у початковій школі переважно грунтується на врахуванні рівня досягнень учня, а не ступеня його невдач. У всіх навчальних закладах рішенням педагогічної ради передбачена словесна характеристика знань, умінь і навичок учнів до завершення 2 класу. Здебільшого вчителі успішно уникають заміни оцінок зовнішніми атрибутами ( зірочками, квіточками , прапорцями тощо). Зберігається конфіденційність інформації щодо результатів навчальних досягнень конкретного учня . В практиці роботи все поширенішими стають форми індивідуального інформування учасників навчально- виховного процесу (як учнів, так і батьків) про успішність. Як правило , це зустрічі тет-а-тет вчитель – батьки, співбесіди: вчитель, батьки, учень. При потребі залучається психолог.

Завдяки постійній роз`яснювальній роботі серед батьків щодо складових змісту освіти, нової ролі учня, вчителя, батька в умовах компетентністного підходу до навчальної діяльності та здійсненні особисто орієнтованого навчання поступово зростає активність і зацікавленість батьківської громади у вирішенні питань оновлення сучасної школи.

Видозмінюється і удосконалюється система постійного підвищення освітнього, професійного та культурного рівня вчителів початкових класів: проведено 4 семінари-практикуми для вчителів початкових класів на базі ЗОШ №4, ЗОШ №3, НВК «Успіх», НВК «ДНЗ,ЗОШ Іст.»,( за такою тематикою: «Підвищення ефективності навчального процесу на засадах компетентнісного підходу», «Реалізація оновленого змісту навчальних програм» «Формування акмезорієнтованого розвитку особистості»); семінар вихователів груп продовженого дня, семінар для вчителів, що викладають англійську мову у початкових класах.

Шляхом самоосвіти, через міські та шкільні форми методичної роботи педагоги удосконалюють якість викладання освітніх галузей Державного стандарту початкової загальної освіти, глибше оволодівають інноваційними технологіями навчання. Наповненню новим сучасним змістом навчального контенту сприяє використання інтернет-ресурсів.

Протягом навчального року вчителі долучались до вебінарів, що організовувались центром початкового навчання ХОІППО, інститутом інноваційних технологій і змісту освіти, Міністерством освіти, видавництвами «Ранок», »Основа». В он-лайн режимі могли поспілкуватись з авторами підручників, фахівцями та науковцями в галузі початкової освіти, відомими педагогами-практиками.

Наявні позитивні приклади участі початківців у науково-дослідній, пошуковій та інноваційній діяльності обласного і всеукраїнського рівня. Зокрема, успішно йде впровадження проекту «Інтелект України»(ЗОШ №1, вчитель Каленюк Л.В., до даного проекту долучиться ще один клас (вчитель Блага О.А.)

Навчально-виховний комплекс «Спеціалізована школа, ліцей «Успіх» (директор Зайонц І.М.). беруть участь у впровадженні пілотного проекту «Дидактико-методичне і навчальне забезпечення реалізації концептуальних засад реформування початкової загальної освіти» у межах реформи «Нова українська школа». Сформовані проектні команди у складі заступника директора і вчителів двох перших класів. Вчителі закладу Трочук І.В., Соколова Н.В., заступник директора з навчально-виховної роботи Кішан Н.Я. є постійними учасниками семінарів щодо апробації проекту.

26 вчителів були учасниками семінарів-тренінгів «Майбутнє починається сьогодні» та «Родина-твердиня».

Вчителі початкових класів стали учасниками Всеукраїнського вебінару "Кнструктор LEGO як освітній ресурс 21 століття у початкових класах. Міжнародна програма FIRST LEGO League Junior"; виявили зацікавленість до семінарів-тренінгів «Педагогіка партнерства. Забезпечення співпраці в навчальному процесі через інтеракцію», що проводяться ХОІППО. Окремі педагоги взяли участь у брифінгу «Від ідеї освітнього проекту «На крилах успіху» – до його реалізації» на базі Красилівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1.

Щорічно вчителі початкових класів – активні учасники обласної педагогічної виставки «Освіта Хмельниччини на шляхах реформування». За наслідками минулого року всі 9 учасників стали переможцями, з них 2- дипломи І ступеня, 6 - ІІ, 2 - ІІІ. У цьому році на виставку було подано 8 робіт.

Майстерність і висока відповідальність вчителів початкових класів сприяє покращенню якості надання освітніх послуг, забезпечує належний рівень навчальних досягнень учнів, стимулює інтерес до навчання і розвиток творчих здібностей молодших школярів.

Щорічно учні початкових класів є активними учасниками Всеукраїнських конкурсів «Патріот», «Соняшник», «Бобреня», Всеукраїнського природничого інтерактивному конкурсу «Колосок», Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру», гри – конкурсу «Весняний колосок». Більшість учасників цих конкурсів відзначаються дипломами і нагородами.

Підвищенню якості знань та розвитку творчих здібностей дітей сприяє проведення конкурсу знавців української мови ім. П. Яцика, міських олімпіад для учнів четвертих класів.

На шкільних та міських конкурсах малюнків та виробів з різних матеріалів ( «Ліс – наше багатство» , «Інспектор ЮІР», «Чисте довкілля», « Моя родина – Україна», «Світ очима дітей», «Писанка»), як правило, широко представлені роботи юних умільців початкової школи. Традиційним у кожному навчальному закладі стало проведення свят за участю батьків і громадськості («Посвята в першокласники» «Прощавай, Букварику», «Свято казки», «Родинне свято», «День Святого Миколая», «Свято української мови», «Прощавай, початкова школо»), де молодші школярі демонструють свої перші успіхи і творчі здобутки.

Разом з тим поряд з позитивними сторонами системи початкової освіти , слід зазначити і характерні проблеми, які потребують нових підходів для їх вирішення і розв’язання. Виконання освітніх завдань вимагає нині від педагога інтеграції знань, безперервного оволодіння сучасними методиками і прийомами , раціонального використання інформаційних технологій у навчально-виховному процесі. Проте певна частина вчителів залишається інертною, уповільнено відбувається процес переосмислення ролі вчителя відповідно до концептуальних положень особистісно-орієнтованого навчання. Орієнтуючись на середньостатистичного учня, все ще чимало вчителів дотримується авторитарного стилю викладання. Своє завдання вбачають у ретрансляції знань, а не в організації процесу учіння. Саме тому актуальним на перспективу залишається завдання перш за все для керівників і методичних служб – сприяти оволодінню вчителями сучасними освітніми технологіями.

Чимало пріоритетних напрямків, визначених на попередній рік , залишаться актуальними і в наступному . Разом з тим шляху творення нової української школи постали конкретні завдання і першочергові напрямки діяльності, які необхідно вирішувати для забезпечення успішного реформування початкової освіти.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2018
2018 -> Звіт методичної комісії природничо-математичних дисциплін за 2015-2018 н р
2018 -> Ультури літопис дисертаційних робіт Харківської державної академії фізичної культури До 40-річчя заснування академії та 100-річчя нан україни харків 2018
2018 -> Теорії кооперації та інтеграції
2018 -> Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо доступу осіб з особливими освітніми потребами до освітніх послуг"
2018 -> Укладач: Бережна Марія Павлівна – керівник гуртка комунального закладу «Запорізький обласний центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані» Запорізької обласної ради Рецензенти
2018 -> Національна академія внутрішніх справ україни
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар
2018 -> 2018 р. Голова приймальної комісії І. С. Бондар


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка