Хочу прорости квіткою в душах дітей посіявши там розумне, добре, вічнеСкачати 91,38 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації12.04.2019
Розмір91,38 Kb.
  1   2   3
( Слайд 1,2)
Я,Хмарна Валентина Семенівна, закінчила в 1985 році Миколаївський педагогічний інститут.

Здобула кваліфікацію вчителя історії та суспільствознавства. Працюю вчителем історії та правознавства в Птахівській ЗОШ І – ІІІ ступенів з 1988 року. Маю педагогічний стаж 30 років, кваліфікаційна категорія - спеціаліст І категорії. В 2011 році пройшла курсову перепідготовку в ХАНО, міста Херсона і написала курсову роботу « Рух Опору на Україні в роки Другої світової війни»

Слайд3

Моє життєве кредо: Не той учитель,хто одержав виховання і освіту вчителя, а той, у кого є внутрішня впевненість у тому, хто він є, ким повинен бути і не може бути іншим.Слайд 4

Моє педагогічне кредо: Хочу прорости квіткою в душах дітей посіявши там розумне, добре, вічне.


Слайд 5.

Проблема, над якою працювала в міжатестаційний період: «Інтерактивне навчання на уроках історії та правознавства»

Мета досвіду: Діалог не заради взаємодії дітей, а взаємодія дітей заради виявлення

й реалізації їхніх індивідуальних можливостей і потреб.

Наукове обґрунтування проблеми: Слово «інтерактив» прийшло до нас з англійської від слова «interakt», де «інтер» – взаємний і «акт» – діяти. Таким чином, інтерактивний – здатний до взаємодії, діалогу. Інтерактивне навчання – це спеціальна форма організації пізнавальної діяльності, яка має конкретну, передбачувану мету – створити комфортні умови навчання, за яких кожен учень відчуває свою успішність, інтелектуальну спроможність.

Інтерактивне навчання - це, передусім, діалогове навчання, під час якого відбувається взаємодія учнів з учителем. ; інтерактивні методи навчання не нові для української школи. Вони використовувалися ще в перші десятиліття минулого століття й були поширені в педагогіці та практиці української школи. Лабораторно-бригадний і проектний методи, робота в парах змінного складу, виробничі й трудові екскурсії та практики, які застосовувались у ті часи, були передовим словом не лише в радянській, а й у світовій педагогіці.

Подальшу розробку елементів інтерактивного навчання ми можемо знайти у працях

В. Сухомлинського, у творчості вчителів-новаторів 70-80-хрр.ХХст.:Ш. Амонашвілі, В. Шаталова,Є. Ільїна,С.Лисенкової. Однак за радянських часів творчість окремих педагогів була скоріше винятком, ніж правилом.

Наприкінці XX ст. . інтерактивні технології набули поширення в теорії та практиці американської школи.

Та найбільшу увагу привертають роботи О. Пометун, Л.Пироженко «Сучасний урок. Інтерактивні технології навчання»,Пометун « Енциклопедія інтерактивного навчання» П.Вербицької « Методика впровадження принципу полі культурності у шкільну історичну освіту», І.Сушка,які відповідають вимогам сьогодення.

Неможна залишити поза увагою науковий доробок дослідників різних технологій навчання: Баханов К.О. «Традиції та інновації в навчанні історії в школі.» Дидактичний словник-довідник.,Михальчук В. « Дидактична гра з правознавства»;  Нестеренко Т., Богданова О.«Методика інтерактивного навчання на уроках правознавства і історії України»;  Поліщук Л. « Рольова гра на уроках історії та права»;  Майданик О. «Формування пізнавального інтересу учнів до правознавства в умовах закладів нового типу».

У роботах О. Біляєва, О. Вербило, Л. Варзацької, О. Горошкіної, Л. Кратасюк, Л. Щербини, М.Олійник, Р. Балан, О. Садовнікової  та інших дослідників установлено основні характеристики інтерактивних методів, визначено їхні переваги над традиційними, подано правила використання цих методів.

За визначенням О. Пометун та Л.Пироженко, сутність інтерактивного навчання полягає в тому, що навчальний процес відбувається за умов постійної, активної взаємодії всіх учнів. Це співнавчання, взаємонавчання (колективне, групове навчання в співпраці).
Слайд 6
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка