Громадянська освіта – ключова компетентністьСкачати 223,5 Kb.
Дата конвертації02.04.2019
Розмір223,5 Kb.
Методкабінет Біляївського НВК I – III ступенів

Виступ на тему:
« Виховання громадянської компетентності учнів ЗНЗ».

Підготувала: вчитель початкових класів

Шиліна Н.Л.

Громадянська освіта – ключова компетентність

учнів ЗНЗ

Наша біда в тому, що з українського населення ми ще не стали

українською нацією, згуртованою національною ідеєю. В.Чорновіл

Наша молода держава Україна прагне увійти до європейського і світового товариства. Перепусткою до європейської співдружності є наявність демократичного суспільства і високий рівень громадянської освіченості населення.

в ажливим етапом на шляху до демократичності суспільства є громадянська освіта та виховання населення, зокрема учнівської молоді.

Громадянознавство – важливий напрям навчально-виховної роботи загальноосвітнього навчального закладу.

Громадянська освіта – це формування громадянської культури, це вимога часу, тому розвиток і вдосконалення її системи є актуальним завданням для всіх демократичних держав.

Сучасне реформування освіти в Україні вимагає нових підходів до змісту громадянської освіти. Формування в молоді громадянської культури – одна з найважливіших проблем педагогічної науки та навчально-виховної роботи.

Метою громадянського виховання є формування свідомого громадянина, патріота, професіонала, сформованої особистості, що розкривається через систему завдань:

- визначення і забезпечення прав людини як гуманістичної цінності;

- формування національної свідомості і почуття патріотизму;

- утвердження гуманістичної моралі та формування соціальної активності.

Громадянська освіта має бути спрямована на формування в учнів громадянської свідомості, яка допомагає краще орієнтуватися у складних процесах суспільного життя, виборі життєвих цінностей.

Спираючись на дані принципи, важливо виробити в учнів стійку демократичну позицію – це прийняття іншого як безумовної цінності, а також повага до себе. Це налаштованість поважати гідність та бачити позитивні якості у кожної людини.

Тому громадянська освіта несе в собі велике виховне спрямування, а саме формування в учнів моральних цінностей.
Проте вчителю слід пам’ятати, що елементи громадянської освіти слід впроваджувати в кожен шкільний урок. Так, на уроках української мови її можна реалізувати в роботі над дидактичним матеріалом, в системі тренувальних вправ, в текстах диктантів, в переказах, творах тощо.
Результативність громадянського виховання залежить від багатьох чинників: складу класу, політичної та економічної ситуації в державі, а також від того, в яких сім’ях виховуються діти. Тому важливо вчителю правильно організувати роботу з батьками.
Отже, виховання громадянської і моральної позиції учнів визначається наступними факторами:
- змістом освіти;

-способами навчання із застосуванням сучасних технологій, що формують активну життєву позицію;

- формами навчання;

- гуманістичним підходом до освіти й навчання;

-особистістю вчителя;

-сімейним вихованням;-ЗМІ.
У Гегеля є думка про те, що людина повинна «створити себе». Це означає реалізувати себе, свою індивідуальність. Школа й існує для того, щоб розвивати в дитині здатність до самовизначення і самореалізації. Наше завдання: виховати особистість, яка має стати цивілізованою, освіченою, духовною та вільною людиною з гуманістичним світосприйняттям, здатною здійснювати самостійний вибір, приймати відповідальні рішення в різноманітних життєвих ситуаціях; людиною, що усвідомлює особисту відповідальність за свою долю, долю народу України і людства в цілому.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка