Голубівська загальноосвітня школа і-ііі ступенів Новомосковської районної ради Дніпропетровської областіСкачати 124,96 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації28.12.2018
Розмір124,96 Kb.
ТипКонкурс
  1   2   3   4   5   6   7   8
Голубівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Новомосковської районної ради Дніпропетровської області

вул. Леніна, 17, с. Голубівка, Новомосковський район, Дніпропетровська область, 51230,

тел. (05693)53193, е-mail: sndgolubovka@ukr.net, код ЄДРПОУ 26368447

Доповідь на засідання ШМО
Передовий педагогічний досвід (систематизація, узагальнення, банк досвіду). Професійні конкурси як засіб самовдосконалення та розвитку творчої особистості вчителя

Керівник ШМО
Мала Л. М.

2013

Динамізм, притаманний сучасній цивілізації, зростання соціальної ролі особистості, гуманізація та демократизація суспільства, інтелектуалізація праці, швидка зміна техніки і технологій в усьому світі – усе це потребує створення таких умов, за яких народ України став би нацією, що постійно навчається.

Згідно з Державною національною програмою «Освіта» («Україна XXI століття») розбудова системи освіти, її докорінне реформування мають стати основою відтворення інтелектуального, духовного потенціалу народу, виходу вітчизняної науки, техніки і культури на світовий рівень.

Одним із пріоритетних завдань, поставлених Законами України «Про освіту» та «Про загальну середню освіту», є істотне поліпшення методичної роботи в навчально-освітніх закладах держави. Успіхи навчання й виховання школярів значною мірою залежать від уміння керівників навчальних закладів організувати та спрямувати роботу педагогів на інтенсивне впровадження в практику нових прогресивних педагогічних ідей, технологій навчання і виховання, досягнень сучасної педагогічної науки та практики. Саме це мав на увазі В.О.Сухомлинський, коли писав: «Суть керівництва сучасною школою полягає в тому, щоб у найважчій справі на очах у вчителів створювався, дозрівав та утверджувався кращий досвід, який втілював би в собі передові педагогічні ідеї».

Розвиток системи освіти передбачає, щоб освітня діяльність і якість інноваційних процесів знаходилися на високому рівні. Упровадження інноваційних освітніх процесів зумовлено суспільною потребою в створенні, та поширенні новацій і зміни освітнього середовища, у якому здійснюється їх життєвий цикл.

У сучасній освіті змінюються технології: запроваджуються активні методи навчання, проектно-дослідні методи роботи, відбувається введення здоров′язбережувальних програм, активізується робота з обдарованими дітьми, запроваджується профільне навчання тощо. Основу і зміст таких процесів становить інноваційна діяльність, сутність якої полягає в оновленні педагогічного процесу, внесенні новоутворень у традиційну систему, що передбачає найвищий ступінь педагогічної творчості. Відбувається комплексний перехід на нові освітні моделі. З′явився досвід інноваційної діяльності окремих вчителів, навчальних закладів. Передовий досвід став набув інтелектуального характеру і має форму свого роду ноу-хау. Суб'єктом, носієм інноваційного процесу є насамперед педагог-новатор, передовий педагогічний досвід якого вивчається.

Передовий педагогічний досвід – важливий фактор підвищення педагогічної майстерності, розвитку творчої ініціативи вчителя, невичерпне джерело нового, прогресивного, жива творчість мас.

Цікаві творчі знахідки вчителів є в будь-якому педагогічному колективі.
Каталог: uploads -> editor -> 2020 -> 124253 -> sitepage 82 -> files
2020 -> Сучасні підходи до національного виховання молодших школярів
2020 -> «Форми організації виховної роботи»
2020 -> Виховання творчої особистості на основі розвитку національної свідомості
files -> Особливості морального виховання за Сухомлинським
2020 -> «Вивчення творчої особистості митця методом проектів»
2020 -> Без високої культури читання, наголошував В
2020 -> Інтерактивні методи навчання: теорія і практика впровадження
2020 -> Голубівська зош і-ііі ступенів
2020 -> План конспект уроку з трудового навчання


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка