Формування навичок здорового способу життя дітей та учнівської молоді. Постановка проблеми у загальному виглядіСкачати 35,41 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації13.10.2019
Розмір35,41 Kb.
  1   2   3   4

Талемонюк Валентина Дмитрівна

заступник директора

з виховної роботи

ЗОШ І-ІІІ ст.. № 6 м. Славути,

старший вчитель

Формування навичок здорового способу життя дітей та учнівської молоді.

Постановка проблеми у загальному вигляді. У сучасному суспільстві існують різноманітні погляди на проблему здоров'я школярів.

Дехто вважає, що це виключно в компетен­ції лікарів, інші перекладають усю відповідальність на батьків. Та, як показує досвід наукових досліджень у цій сфері, здоров'я учня сьогодні — не тільки ме­дична, а й педагогічна проблема.

Сучасна школа визнала свою причетність до ви­сокого рівня захворюваності учнів, тому вчителі активно переймаються проблемою здоров'я школярів. У педагогічному співтоваристві функціонує думка про те, що здоров'я дітей може бути якісним показ­ником освітньої діяльності. Такі погляди призвели до модернізації в системі освіти й появі установ нового типу — Шкіл сприяння здоров'ю, у яких створюються концепції формування здоров'я учнів і розробляються нові офіційні документи, що регла­ментують практику здоров'язбереження.

Одним із таких закладів є загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 6 м. Славути. Педагогічний колектив закладу з 2006 року бере участь у Всеукраїнському проекті «Сучасна модель освіт­нього закладу — Школа сприяння здоров'ю», у межах якого ми реалізуємо всі напрями здоров'язбережної ді­яльності. В ході дослідження проблеми «Формування культури здоров'я учня як умова функціонування закладу нового типу — Школи сприяння здоров'ю» підтвердилася актуальність питання щодо створення здоров'язбережного освітнього середовища закладу.

Проблема збереження здоров’я наших учнів була і залишається актуальною, оскільки на сьогодні все менше залишається дітей, які навчаються і закінчують школу здоровими. Cаме тому важливою складовою навчально-виховного процесу в школі є формування мотивації до збереження і зміцнення здоров’я, оскільки згідно із статистичними даними, здоровими є не більше 10 % школярів. Крім того, і 85 % педагогів мають хронічні захворювання. Такий стан здоров’я не лише результат впливу соціально-економічних і екологічних чинників, але й пережитків авторитарної педагогіки і освітньої практики українських шкіл, що руйнують здоров’я школярів.

З багатьох недоліків, що визначають стан низького рівня здоров’я школярів, можна виокремити основний – відсутність ефективних соціально-педагогічних технологій формування основ здорового способу життя особистості і державної системи впровадження цих інновацій у практику. Окреслені проблеми вимагають від освітян пошуку нових соціальних і педагогічних підходів, які б сприяли збереженню та зміцненню здоров’я дітей, формували в них навички здорового способу життя. Отож, педагогічне кредо нашого колективу таке: «Даючи знання – не відбирай здоров’я».

Нелегкий шлях створення інноваційного закладу привів до перегляду багатьох положень щодо органі­зації діяльності школи, одним із яких є формування свідомого й позитивного ставлення учнів до свого здоров'я. У зв'язку з цим, на порядку денному ді­яльності нашої школи постало таке завдання: «Фор­мування культури здоров'я учня як складової загальної культури особистості, навичок прийняття самостійних рішень стосовно підтримання та укріплення свого здоров’я, оволодіння способами оздоровчо-спортивної та психоаналітичної діяльності розвитку цілеспрямованого пізнавального інтересу і творчого потенціалу».

Актуальність цієї проблеми зумовлена насамперед швидким поглибленням демографічної кризи й розви­тком депопуляційних процесів в Україні, що можуть уповільнити й навіть зупинити соціально-економічний розвиток суспільства. Серед причин кризового стану соціально-економічна та психологічна кризи, неефективна стратегія охорони здоров'я та недоліки в організації системи освіти, що зумовлюють пси­хоемоційне перевантаження й недостатню рухову активність учнів. Окрім цього, важливу роль у роз­витку негативних тенденцій відіграє низький рівень культури здоров'я й відсутність знань щодо здорового способу життя та профілактики здоров'я.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка