Формування ключових компетентностей молодших школярів у контексті викликів сьогоденняСкачати 119,31 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації27.01.2020
Розмір119,31 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8

Формування ключових та предметних компетентностей молодших школярів у контексті викликів сьогодення.
З досвіду роботи І.О. Саламатіної, вчителя англійської мови вищої категорії загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №1 м.Бердянська Запорізької обл..

«Вивчити іноземну мову - означає стати вдвічі багатшим ”,- писав О.І.Герцен. Здавна знання іноземних мов високо цінувалося в житті суспільства. Володіння кіль-кома мовами розширює кругозір, підвищує ефективність інтелектуальної праці, збага-чує духовний світ людини, поглиблює знання рідної мови. Мова людини - складова її діяльності.

У сучасних соціально-економічних умовах усе більшого значення набуває дос-конале володіння іноземною мовою. Вивченню мов відводиться все більше програм-ного навчального часу. Особлива увага приділяється навчанню іноземній мові шко-лярів у початкових класах.

Ми, учителі іноземної мови, постійно шукаємо резерви підвищення якості й ефективності навчання іноземній мові. Щоб підтримати інтерес дитини до свого предмету, ми намагаємося зрозуміти, які форми роботи чи види діяльності можуть захопити учнів. Найголовніша наша задача – досягти того, щоб не зникав пізнавальний інтерес.

Велику роль у цьому відіграють навчальні ігри. Їх використання підвищує інтерес дітей до навчання, сприяє створенню сприятливого психологічного клімату на уроці та розвитку активності учнів, а також дозволяє сконцентрувати увагу на головному – опануванні мовленнєвими навичками, тобто сформувати одну з ключових компе-тентностей сучасної особистості.

Що таке гра? Спочатку спробуємо відповісти на це запитання вустами самих уч-нів. На думку молодших підлітків, гра - це: «радість, відпочинок, інтерес», «…це ціка-ве й веселе заняття». Протягом усього підліткового періоду вона сприймається й усві-домлюється школярами, як цікаве, яскраве, необхідне для їхнього повнокровного жит-тя заняття.

О.С. Макаренко писав: «У дитячому віці гра - це норма, і дитина повинна завжди грати, навіть коли робить серйозну справу. У дитини є пристрасть до гри й потреба її задовольняти. Треба не тільки дати їй час пограти, але треба просочити грою все її життя»

Гра - особливо організоване заняття, що вимагає напруги емоційних і розумо-вих сил. Вона завжди припускає ухвалення рішення - як слід себе повести, що сказати, як виграти? Бажання вирішити ці питання загострює розумову діяльність граючих. А якщо дитина буде при цьому говорити іноземною мовою? Чи не таяться тут багаті навчальні можливості? Діти, однак, над цим не замислюються, для них гра, насамперед, захоплююче заняття. У грі всі рівні. Вона під силу навіть слабким учням. Більше того, слабкий з мовної підготовки учень може стати першим у грі, використо-вуючи свою спритність та кмітливість. Почуття рівності, атмосфера захопленості й радості, відчуття посильності завдань - все це дає можливість учням перебороти не-зручність, яка заважає вільно вживати в розмові слова чужої мови, і позитивно позна-чається на результатах навчання. Непомітно засвоюється мовний матеріал, а разом із цим виникає почуття задоволення - «виявляється, я вже можу говорити нарівні з усіма»

На думку М.Ф. Строніна, гра на уроці англійської мови - це ситуативно-варіативна вправа, де створюється можливість для багаторазового повторення мовного зразка в умовах максимально наближених до реального спілкування із властивими йому ознаками: емоційністю, спонтанністю, цілеспрямованістю мовного впливу. Тобто, у ході гри в учнів формуються предметні компетентності з іноземної мови: вимовні, лексичні, граматичні навички.

Ігри сприяють виконанню важливих методичних завдань:

-створенню психологічної готовності дітей до мовного спілкування;

-забезпеченню природної необхідності багаторазового повторення ними мовного ма-теріалу;·

-тренуванню учнів у виборі потрібного мовного варіанта, що є підготовкою до ситу-ативної спонтанності мови взагалі.


Каталог: doc -> files -> news
news -> Тема: Лірична драма І
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка