Естетичне вихованняСкачати 23,12 Kb.
Дата конвертації07.10.2019
Розмір23,12 Kb.

Світлана Гринюк

м. Київ

Теоретичні аспекти естетичного виховання молоді
Естетичне виховання починається з утворення певного запасу елементарних естетичних вражень та знань, без котрих не можуть виникати схильність та інтерес до естетично значущих предметів та явищ. На основі отриманих вражень та знань естетичне виховання формує різнобічні здібності емоційно-чуттєвого життя та ціннісного відношення до світу. Сформована естетична культура особистості знімає протиріччя між почуттями та розумом, емоціями та інтелектом, між матеріальним та духовним, об’єктивним та суб’єктивним. В процесі всебічного естетичного розвитку особистості досягається гармонія між особистим та суспільним, колективним та індивідуальним.

Засобами ціленаправленої дії на людину можуть бути самі різноманітні естетичні об’єкти, процеси, явища, а також все те, що може слугувати найбільш діяльному розвиткові здібностей чуттєво-емоційного та раціонального сприйняття естетично та художньо значущих цінностей. Праця людини, її вчинки, відношення з іншими людьми, а також переживання, ідеали несуть відмінний з естетичної точки зору характер. Тому естетичне виховання виконує свої задачі у тісному взаємозв’язку з іншими видами виховання.

Естетичне виховання виникло на самих ранніх етапах розвитку людства. У первісних людей створені ними знаряддя праці та полювання, предмети та явища природи, звичаї та традиції ціленаправлено використовувалися для передачі наступному поколінню накопиченого чуттєво-емоційного досвіду життя та відношення до світу з точки зору позитивного чи негативного значення.

Представники античної естетики розвивають матеріалістичний погляд на естетичне.

З розподілом суспільства на класи всі засоби естетичного виховання почали застосовуватися в класових цілях.

Французькі матеріалісти та представники німецького класичного ідеалізму питання естетичного виховання вбачають як першочергове для формування особистості. Проте, на ідеалістичній основі проросла утопічна теорія естетичного виховання, котра вбачала в естетичному розвиткові особистості засіб примирення її з соціальною несправедливістю або піднесенням її над соціальними протиріччями.Російські демократи-революціоністи спробували теорію естетичного виховання та його засоби поставити на служіння народові, пов’язавши його з політичним та моральним вихованням. Марксиська естетика висунула теорію естетичного виховання, ціллю котрої являється формування активної творчої особистості, котра перетворює світ за законами краси. Згідно даної теорії естетико-виховний процес поширюється на всю трудову, суспільно-політичну, духовно-практичну діяльність людей, їх побут, спілкування тощо, а саме естетичне виховання розглядалося як один із засобів вирішення найскладніших соціальних проблем розбудови нового суспільства.

У післявоєнні роки естетика, психологія, педагогіка звернулися до дослідження процесу формування особи, її діяльності, особливостей загального і естетичного розвитку на різних вікових ступенях естетичних відносин, естетичної культури і діяльності, естетичної і художньої свідомості, зокрема ідеалів, смаків, відчуттів, цінностей, потреб, естетичної творчості.
Каталог: bitstream -> NAU -> 20832
NAU -> Желуденко М. О. Різні підходи до визначення цінностей в аксіологічних теоріях
NAU -> Конспект лекцій з дисципліни «історія держави і права україни»
NAU -> Менеджменту якості
NAU -> Володимир Тименко к п. н., доцент м. Київ Особливості використання методу аналізу
NAU -> Загальна характеристика роботи
NAU -> Л. В. Бондар Особливості адаптації першокурсників до умов навчання у вищому навчальному закладі
NAU -> Лілія Рябокінь
NAU -> Програма навчальної дисципліни «Антропологія»
NAU -> Знання «Етики та етикету світових релігій як духовного феномена» є невід’ємною умовою становлення кожної людини як особистості і особливо студентської молоді майбутньої еліти держави
20832 -> Естетичне виховання


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка