Ефективність навчання як результат професійної успішності педагога постановка проблемиСкачати 48,57 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації16.04.2019
Розмір48,57 Kb.
  1   2   3   4   5

Проблеми інженерно-педагогічної освіти. 2014. № 42-43

УДК 17.024.4:37.011.31

©Маркова В.М.


ЕФЕКТИВНІСТЬ НАВЧАННЯ ЯК РЕЗУЛЬТАТ ПРОФЕСІЙНОЇ УСПІШНОСТІ ПЕДАГОГА
Постановка проблеми. Глибокі соціальні, духовні й економічні зрушення, що відбуваються на межі третього тисячоліття в Україні, спонукають до реформування системи освіти, яка має сприяти утвердженню людини як найвищої соціальної цінності, найповнішому розкриттю її здібностей, задоволенню різноманітних освітніх потреб, забезпеченню пріоритетності загальнолюдських цінностей, гармонії стосунків людини і навколишнього середовища, суспільства і природи. Практична реалізація визначених завдань залежить від педагога, здатного вільно орієнтуватися в соціальних, природних, економічних, політичних умовах, розуміти особливості розвитку суспільства, оволодівати науковою інформацією. Професіонал у галузі освіти має глибоко усвідомлювати місце і роль освітніх процесів, систем у світовому культурному просторі, в його історичних закономірностях і етнографічних формах, поєднувати глибокі фундаментальні теоретичні знання й практичну підготовку.

Державна національна програма «Освіта» («Україна XXI століття») одним із вирішальних шляхів реформування навчання та виховання визнає підготовку нової генерації педагогічних кадрів, здатних виконати основну соціальну функцію – формування цілісної, всебічно розвинутої особистості, відданої інтересам української держави.

При цьому основна увага зосереджується на підвищенні загальної та професійно-педагогічної культури педагога, що сприяє його успішній діяльності. Сьогодні потрібні такі фахівці, які здатні творчо переосмислювати та сприймати ті найкращі напрацювання, яких досягла світова і вітчизняна теорія й практика освіти, навчати й виховувати студентську молодь у дусі сучасних вимог та загальнолюдських цінностей. Сьогодні ні в кого не викликає сумніву той факт, що компетентність, ерудиція, професіоналізм, духовна та професійно-педагогічна культура педагога значною мірою визначають рівень сформованості цивілізаційної компетентності всіх учасників навчально-виховного процесу.


Каталог: jspui -> bitstream -> 123456789
123456789 -> Інформаційне суспільство в контексті політичної культури суспільства
123456789 -> Керівництво самостійною роботою студентів під час їх підготовки до практичних занять
123456789 -> Л. О. Рощина, О. О. Захаров
123456789 -> Методичні вказівки для підготовки до заліків та іспитів із дисципліни "Державне управління"
123456789 -> Розкриття сутності поняття «соціально-педагогічна діяльність» у працях вітчизняних та зарубіжних дослідників


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка