Ефективна життєва філософіяСторінка1/23
Дата конвертації04.05.2020
Розмір128 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23

ФОРМУВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ ЖИТТЄВОЇ ФІЛОСОФІЇ

Ф ілософія - це головний фрагмент у всій мозаїці нашого життя. А вона істотно визначається тим способом мислення, що ми вибираємо. Все, що існує усередині людської свідомості у формі думок, ідей і інформації, формує нашу життєву філософію, що потім впливає на наші звички й поводження. І саме вона - дійсний початок усього.

Як же формується наша життєва філософія? Наша життєва філософія складається з того, що ми знаємо, і з того, як ми прийшли до того, що тепер знаємо. Протягом всього життя ми одержуємо інформацію з безлічі джерел. Те, що ми знаємо, одержуємо в школі, від друзів, у процесі спілкування, під впливом засобів масової інформації, будинку, на вулиці. Ці знання приходять до нас із книг, ми одержуємо їх, слухаючи й спостерігаючи за тим, що відбувається навколо нас. Джерела знань і інформації, які вносять вклад у формування нашої сьогоднішньої філософії, фактично невичерпні. Коли ми стаємо дорослими, будь-яка нова інформація, що зустрічається на нашім шляху, пропускається через фільтр нашої філософії. Концепції, які, як нам здається, погоджуються з тими висновками, до яких ми вже прийшли раніше, поповнюють наш запас знань і служать підкріпленням сьогоднішніх суджень. Ті ж ідеї, які, як ми думаємо, суперечать нашим нинішнім переконанням, звичайно швидко відкидаються. Ми постійно перебуваємо в процесі перевірки своїх уже існуючих думок і суджень із погляду їхньої точності або підтвердження у світлі нової інформації. Коли ми поєднуємо нові знання зі старими, то результатом може бути або зміцнення минулих переконань, або розширення існуючих поглядів у світлі нової й коштовної інформації про життя й про людей.

Ті ж переконання, які формують життєву філософію, визначають і нашу систему цінностей. Наші переконання ведуть до певних рішень щодо того, що для нас коштовне в житті. Протягом кожного дня ми вибираємо робити те, що вважаємо доцільним. Якщо людина вирішує щодня вставати в п'ять годин ранку, щоб якнайкраще використовувати всі наявні можливості, які дозволять їй найкраще забезпечувати свою родину, то що фактично робить ця людина? Вона робить те, що відповідно до її життєвої філософії є для неї коштовним. І навпаки, людина, що воліє спати до полудня, теж робить те, що вважає коштовним. Однак результати, що випливають із цих двох різних філософій - того, що люди вважають коштовним, - будуть зовсім різними.

У нас в усіх є свої власні ідеї щодо того, що впливає на наше життя. Ці ідеї засновані на інформації, що ми нагромадили за минулі роки. У кожного є свої особисті погляди на уряд, систему освіти, економіку, на свого начальника й на безліч інших питань. Те, що ми думаємо із цих питань, доповнює нашу життєву філософію, що формується, і змушує робити певні висновки щодо життя й того, як воно влаштовано.

Ці висновки потім формують нашу власну систему цінностей, що визначає, як ми будемо діяти в кожний конкретний день і при конкретних обставинах. Всі ми приймали й продовжуємо приймати рішення на основі того, що ми вважаємо коштовним. Чи приведуть прийняті нами рішення до безумовного успіху або до неминучої поразки - залежить від інформації, що ми зібрали за минулі роки й на основі якої сформувалася наша життєва філософія. Життєва філософія подібна до установки вітрила.

Поки ми живі, вітри обставин дмуть на нас нескінченним потоком. Вони торкаються життя кожної людини. Ми всі випробували на собі подув вітрів розчарувань, розпачу й серцевого болю. Чому ж тоді всі ми, кожний на своєму власному кораблі життя, почавши свій шлях з того самого пункту й прагнучи в той самий кінцевий порт призначення, виявляємося в таких різних місцях наприкінці шляху? Хіба всі ми не пливемо по тому самому морю? Хіба всіх нас не обдувають ті самі вітри обставин? І хіба всіх нас не б'ють бурхливі шторми невдач? Те, що жене нас до різних берегів і гаваней, - це спосіб, що ми вибираємо, щоб поставити своє вітрило.

Саме спосіб мислення, тобто те, як кожний з нас думає, і визначає основне розходження в тому, куди кожний з нас прибуде наприкінці шляху. Основне розходження складається не в різних обставинах - воно визначається установкою вітрила.

Ті ж самі обставини бувають у всіх людей: всі випробовують розчарування й сумніви; в усіх бувають зриви й хвилини, коли, незважаючи на найкращі плани й максимальні зусилля, світ просто руйнується на очах. Складні обставини - це не щось, спеціально припасене тільки для бідних, неосвічених або нужденних. І в багатих, і в бідних діти попадають у лихо; у тих і інших бувають сімейні неприємності. Багаті й бідні зустрічають проблеми, які можуть привести до фінансового або особистого краху. В остаточному підсумку якість нашого життя визначається не тим, що трапляється, а тим, що ми вибрали почати в тому випадку, коли після всіх зусиль, на превелику силу поставивши вітрило, раптом виявляємо, що вітер перемінив напрямок. Якщо вітер змінився, повинні змінитися й ми. Потрібно знову піднятися на ноги й переставити вітрило так, щоб продовжувати вести корабель у напрямку нашого вільного вибору.
Каталог: blog -> articles


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   23


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка