Довідка за підсумками перевірки навички техніки читання учнів 2-4 класів у і семестрі 2015/2016 н рДата конвертації29.03.2019
Розмір17,4 Kb.
ТипДовідка
ДОВІДКА

за підсумками перевірки навички техніки

читання учнів 2-4 класів у І семестрі 2015/2016 н.р.
Завданням предмета читання є формування навичок свідомого, правильного виразного читання, закріплення та вдосконалення їх, а також вироблення прагнення до самостійного читання. Ці завдання виконуються на уроках класного і позакласного читання. Структура таких уроків різна, але мета їх одна: навчити дітей читати.

Існують норми швидкості читання для кожного класу, які записані в «Пояснювальній записці» чинної програми. Швидкість читання визначається кількістю прочитаних слів за одну хвилину. Нормативні цифри визначають темп читання на кінець І семестру та кінець навчального року. Уміння учнів відповідного класу читати згідно з вимогами вчитель формує протягом усього навчального року. Техніку читання, як відомо, складають 4 компоненти (усвідомленість, темп, виразність, правильність). Кожен з цих компонентів спочатку формується, відпрацьовується і за допомогою вправ поступово піднімається до рівня навичок, тобто здійснюється автоматично і згодом застосовується для успішного вивчення інших шкільних дисциплін. Для розвитку всіх цих якостей учителі використовують спеціальні вправи, які включають у кожен урок читання.

З метою виявлення в учнів 2-4 класів рівня сформованості способів і навички читання, їхніх якостей заступник директора з навчально-виховної роботи Антонцева Тетяна Миколаївна і вчителі початкових класів здійснювали перевірку техніки читання, під час якої звертали увагу на всі перелічені якості та навички читання вголос.

Перевіркою було охоплено 18 учнів 2-4 класів. Діти показали високий та достатній рівні сформованості навички читання вголос.

Зведений аналіз результатів темпу читання учнів 2-4 класів


Клас

К-ть учнів

Рівні навчальних досягнень

% якості знаньВисокий

Достатній

Середній

Початковий

2

9

4

4

1

-

100%

3

4

2

1

1

-

60%

4

5

2

2

1

-

80%

Рекомендаці вчителям початкових класів Чичкань З.Д., Кулік Л.В., Жиліній В.В.:

1. Проаналізувати результати перевірки техніки читання, звернути особливу увагу на якість читання учнів.

2. Розробити серію додаткових завдань для учнів з недостатньо сформованою навичкою читання.

3. На батьківських зборах провести консультації для батьків з питань керівництва читанням у сім’ї.

4. На кожному уроці читання відводити додатковий час для вироблення навичок швидкого читання вголос, наближеного до природного розмовного мовлення.

5. Широко використовувати наявні методики та інструментарії щодо розвитку інтересу до читання, ознайомлювати учнів із дитячою літературою.6. В індивідуальному порядку обговорити результати навичок читання учнів, які читають слабше.


Заступник директора з НВР Т.М.Антонцева
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка