Довідка Про результати тематичного вивчення стану трудового виховання дошкільників у днз №17 Це6нтр розвитку дитини засобами театруСкачати 17,73 Kb.
Дата конвертації29.03.2019
Розмір17,73 Kb.
ТипДовідка
Довідка

Про результати тематичного вивчення стану трудового виховання дошкільників у ДНЗ № 17 Це6нтр розвитку дитини засобами театру.

Термін: 16. 11. 2010

Перевірку здійснила: Левун Н.С.

Питання трудового виховання дошкільників вивчалося у Ніжинському відділі освіти у руслі системного підходу, а саме: вивчення реального стану трудового виховання через призму виконання Базової програми «Я у Світі», готовності кадрового педагогічного потенціалу до модернізації змісту дошкільної освіти та взаємодії з сім’єю з питань трудового виховання дошкільників.

Дані про дошкільний навчальний заклад: тип закладу – комунальний, в ДНЗ 10 груп, в яких виховується 270 дітей віком від 1,5 до 6-7 років.

Дані про керівника ДНЗ №17 Івченко Іда Генріхівна, вища освіта, стаж роботи 25 років.

У дитячому садочку усе навчання проводиться на українській мові. Управлінська діяльність керівників ДНЗ спрямована на вдосконалення трудового виховання як складової частини всебічного розвитку дітей, яке має значний вплив на розвиток розумових здібностей, формування моральних якостей, естетичний та фізичний розвиток дошкільників. З цією метою проведена робота щодо створення пізнавально-розвивального середовища, яке носить інтегрований характер: на території ДНЗ оснащені квітники, дослідницькі ділянки, куточки саду, а в групах оснащені куточки господарсько-побутової та художньої праці, куточки природи.

Діти чітко слідкують за графіком чергувань, вміють накривати на стіл(фартушки, складений графік чергування), дбають про живий куточок у групах(годування, прибирання), доглядають за квітами (для цього у групах знаходяться : поливайки, палички для розпушування землі), а також вміють правильно підготуватись до занять. Також з допомогою вихователя ведуть куточок природи. Трудове виховання планується щодня.

На прогулянках діти загрібають листя для цього в кожній групі для дітей є грабельки, мітли, а для зимового прибирання – лопати для розгрібання снігу та віники.

Завідуюча дошкільного навчального закладу здійснює оперативний та вибірковий контроль за організацією трудового виховання дошкільників відповідно до річного плану.

Аналіз роботи вихователів з трудового виховання показав відповідно до вимог програми «Я у Світі» впроваджуються такі види дитячої праці, як самообслуговування, господарсько-побутова праця, праця у природі, художня праця, зміст якої ускладнюється в залежності від віку дітей.

За результатами нашої перевірки були виявлені матеріальна та теоретична бази з трудового виховання у старшій групі №1. Вихователь старшої групи: Людмила Володимирівна, має вищу освіту, 17 років стажу; має друковані статті у педагогічних журналах. Всього у групі 36 дітей,а на момент перевірки – 27.

Вихованці старшої групи уміють: • Підтримувати порядок на робочому місці;

 • Доглядати за квітами та мешканцями куточку природи;

 • Прибирати в ігровому куточку;

 • Виготовляти вироби з природного та покидькового матеріалу;

 • Працювати колективно на майданчику;

 • Володіють знаннями про професії батьків, працівників дитячого садка, відображають їх у сюжетно – рольових іграх.

Старша група №2. Вихователь: Дяконенко Надія В’ячеславівна яка має вищу освіту та вищу категорію, стаж роботи 25 років. В групі 34 дитини.

У груповій кімнаті наявні такі куточки, вони спрямовані на розвиток сюжетно-рольових іграх: • Салон краси;

 • Кафе;

 • Магазин;

 • Лікарня;

 • Кухня.

Для розвитку мовленнєвої діяльності у групі наявні: наочні посібники, навчальні пазли, розвивальні ігри.

Група забезпечена інвентарем для роботи на природі. В наявності є: лопатки 20 штук, грабельки – 15 штук, совочки – 34, мітли – 34, відерця – 20.

Середня група. Вихователь

В групі 33 дітей віком від 3 – 4 років.

Вихованці старшої групи уміють:


 • Самостійно вдягатися та роздягатися;

 • Разом з вихователем лагодити книги;

 • Чергувати по їдальні;

 • Працювати підгрупами на майданчику, виконувати спільну роботу;

 • Допомагати вихователю готувати навчальний матеріал до занять;

 • Виготовляти іграшки з паперу та природного матеріалу;

 • Мають знання про працю будівельників, працівників ДНЗ, батьків, водіїв.

Висновок:

Все вище сказане свідчить про те, що програма з трудового виховання дошкільників в цілому виконується. Батьки в активній співпраці з вихователями та дітьми. Вони беруть активну участь у благоустрої майданчика та групи.

Студент практикант 5 курсу НДУ Підпис

Левун Ніна Станіславівна


Методист:
Каталог: storage
storage -> Програма "Національний план дій щодо реалізації Конвенції оон про права дитини"
storage -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
storage -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
storage -> Біологія і екологія
storage -> Програма для закладів загальної середньої освіти Пояснювальна записка
storage -> Програма вибірково-обов’язкового предмету для учнів 10-11 класів
storage -> Програми з корекційно-розвиткової роботи для спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю світ мистецтва
storage -> Концепція розвитку громадянської освіти в Україні
storage -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка