Досвід учителя трудового навчання Яковця ЮСкачати 118,5 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації26.03.2019
Розмір118,5 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17
Досвід учителя трудового навчання Яковця Ю.В. з теми: Розвиток в учнів практичних навичок конструювання та застосування основних технологічних процесів при виготовленні виробів з конструкційних матеріалів.

Актуальність теми.

Увагу вчителя завжди привертали як зміст освіти, так і методика навчання. Особливо актуальними є ці питання зараз, коли здійснюється перехід до нового змісту і структури загальної середньої освіти. Водночас перед освітою постали нові масштабні завдання: модернізація навчального процесу, впровадження інноваційних освітніх технологій і, головне – ставлення до дитини як до особистості, що не лише готується до майбутнього життя, а вже тепер реалізує себе у пізнавальній діяльності, має свої інтереси, потреби, особливості розвитку.

Останнім часом в Україні докорінно переглянуто зміст навчання, прийнято до впровадження державні стандарти загальної середньої освіти. Це має сприяти приведенню змісту освіти у відповідність до вимог сучасності й, водночас, забезпечити надання державою гарантій щодо здобуття кожним громадянином загальної середньої освіти на рівні, який відповідає європейському, та створення умов для гармонійного розвитку особистості.

На сучасному етапі розвитку суспільства перед вчителем трудового навчання постає завдання забезпечити підготовку учнів до трудової діяльності у різних сферах виробництва та домашньому господарюванні, сформувати навички розвязання творчих практичних завдань. Про це зазначено в чинному законодавстві в галузі освіти: «Державному стандарті базової і повної середньої освіти в Україні», затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2004р. №24 (1); Законі України “Про загальну освіту”, затвердженому Указом Президента України від 13.05.1999р. №651 – XIV (2); Закону України “Про охорону праці”, затвердженому Указом Президента України від 14.10.1992р. №2694 – ХІІ (3); “Національній доктрині розвитку освіти”, затвердженої Указом Президента України від 17.04.2002р. № 374/ 2002 (4). Державним стандартом базової і повної середньої освіти через зміст освітньої галузі “Технологія” забезпечується: ознайомлення та залучення учнів до різних видів діяльності, формування необхідних для цього знань і вмінь, навчання учнів способів поводження з різноманітними засобами праці.

Відтак існують суттєві причини, що визначають актуальність теми Розвиток в учнів практичних навичок конструювання та застосування основних технологічних процесів при виготовленні виробів з конструкційних матеріалів.

У сучасному світі перед майбутнім виробником у звязку з розвитком науки і техніки постає ряд нових завдань та вимог до їх творчого потенціалу і конструкторських здібностей. Отже вчитель повинен створити умови для розвитку творчої активності учнів на уроках трудового навчання.  1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів “Трудове навчання 5-12 класи” відводить 75% часу на виконання практичних робіт та 25% навчального часу на теоретичне навчання. Отже вчитель трудового навчання повинен організувати навчальний процес таким чином, щоб учні під час роботи мали можливість не тільки засвоїти і поглибити навички з обробки конструкційних матеріалів. Отже, виникає необхідність вдосконалення змістовно-методичного процесу при вивчені розділу “Техніка і технологічні процеси виготовлення виробів із конструкційних матеріалів”. Цю проблему досліджували та впроваджували в практику в своїх роботах визначні педагоги, як Качнев В.И.(10), Коваленко О.Е.(11), Коберник О.М.(12), Сидоренко В.К.(12), Тхоржевський Д.О.(18).

Їх дослідження дають змогу вчителям трудового навчання застосовувати на практиці ефективні методи, форми та засоби організації діяльності вчителя та учнів при вивченні тих чи інших тем шкільного курсу трудового навчання. Реалії сьогодення вимагають від вчителів трудового навчання постійного вдосконалення та оновлення змісту навчального матеріалу та оснащення уроків трудового навчання. На основі аналізу практики трудового навчання можемо зробити висновок, що вчителі трудового навчання для вирішення завдань поставлених державними актами потребують ефективних методик, дидактичних матеріалів та засобів. Зараз, коли відбувається стрімка переорієнтація у суспільстві, перебудова суспільного виробництва, необхідність переорієнтації і оновлення звичної системи трудового навчання учнів загальноосвітніх шкіл очевидна.

Найбільш повною, базовою функцією є ознайомлення учнів з проектно-технологічною діяльністю, яка найбільш повно, на даному етапі відображає підхід до впровадження освітньої галузі “Технологія”.
Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка