Досвід роботиСторінка1/2
Дата конвертації27.03.2019
Розмір43 Kb.
  1   2
Покровська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Троїцької районної ради Луганської області« РОЗВИТОК КОМПЕТЕНТНОЇ ОСОБИСТОСТІ ШЛЯХОМ РОЗВИТКУ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ»
З ДОСВІДУ РОБОТИ

ПЕДАГОГА –ОРГАНІЗАТОРА

ПОКРОВСЬКОЇ ЗОШ І-ІІІ СТУПЕНІВ

СОЛОМАТІНОЇ ЛЮДМИЛИ ІВАНІВНИ


2011

Нова парадигма вітчизняної педагогіки-особистісто орієнтоване виховання- висуває на перший план одне з найважливіших завдань навчально- виховного процесу- адаптацію молодого покоління до життя в системі ринкових відносин. У зв’язку з цим, учнівське самоврядування є важливішим засобом надання реальної допомоги учняму практичному засвоєнні сучасних форм організації трудової діяльності, широких та реальних можливостей для вільного вияві особистості в умовах єдиного шкільного соціального простору,крім того учнівське самоврядування є одним з основних чинників формування в учнів навичок управляння демократичними процесами, що відбуваються в державі. Формування ініціативної, компетентної, здатної приймати нестандартні рішення особистості неможливе без широкого залучення учнів до участі в управління шкільними справами.

Таким чином , головним завданням учнівського самоврядування є формування й розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості із глибоко усвідомленою громадянською позицією, почуттям національної свідомості.

Кажуть ,для того, щоб бути гарним керівником , треба спочатку побути підлеглим. Наші діти з власного досвіду знають, що значить керувати, приймати рішення та бути відповідальним. Лише дійова система учнівського самоврядування може забезпечити підготовку підростаючого покоління до життя в умовах демократії.

Учнівське самоврядування дитячої республіки «ЮНАСХІД»( яка існую другий рік ) – це :


  • метод організації дитячого колективу, який забезпечує формування відносин відповідальної залежності в колективі та організаторських рис окремої особистості;

  • складова педагогічної системи,оскільки вона вирішує завдання у створенні єдиного колективу дорослих і дітей;

  • принципи організації життя дитячого колективу;

  • діяльність,яка здійснюється самими дітьми,включаючи постановку мети,її розробку та реалізацію, і спрямована на вдосконалення колективу і кожної особистості зокрема.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка