Документація класного керівникаСкачати 51,92 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації15.10.2019
Розмір51,92 Kb.
  1   2

ДОКУМЕНТАЦІЯ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА

Класний керівник має приділяти увагу роботі з тією шкільною документацією, яка стосується його класу. До цієї документації належать особові справи учнів, класний журнал, щоденники учнів, щоденник класного керівника.Як працювати з класним журналом?

Основним документом класу є класний журнал. Класний керівник починає заповнювати його на самому початку навчального року і веде журнал упродовж року. Всі необхідні записи він робить самостійно, не залучаючи до заповнення журналу учнів класу.Класний керівник повинен:

• вивчати журнал не рідше одного разу на тиждень, спостерігаючи за успішністю своїх вихованців;

• завжди знати причини пропусків учнями навчальних днів і окремих уроків;

• завжди бути в курсі переживань і труднощів своїх вихованців;

• тісно співпрацювати з учителями-предметниками, пояснювати й доводити до їхнього відома всі проблеми учнів;

• чітко й акуратно робити записи в журналі;

• виконувати всі вимоги навчальної частини.

Оцінки за кожний семестр або рік заносяться класним керівником у зведену відомість.

Класний керівник записує в класному журналі імена і прізвища учнів за абеткою, заповнює розділ «Загальні відомості про учнів», відзначає кількість уроків, пропущених учнем, і підбиває підсумки про кількість днів і уроків, пропущених кожним учнем за семестр і навчальний рік.

Класний керівник відповідає за стан журналу свого класу, стежить за систематичністю ведення журналу вчителями-предметниками, що працюють у класі, аналізує успішність учнів, об'єктивність виставлення тематичних і семестрових оцінок.

Відомості про батьків — необхідна в роботі кожного класного керівника інформація. Щорічно вона вимагає уточнень і корекції, тому її не можна переносити з журналу в журнал, не уточнюючи змін, що відбулися в родинах учнів.

Перш ніж заповнювати розділ журналу «Відомості про батьків», доречно провести анкетування учнів і ще раз уточнити необхідну інформацію.

Для того щоб отримати більш точні відомості, класний керівник може провести діагностику, що надасть неоціненну допомогу родині й дитині в непередбачуваних ситуаціях.

Поряд зі звичайними питаннями можуть бути поставлені такі питання:

1.П. І. Б. учня, його батьків.

2.Домашня адреса й номер телефону, номери службових і мобільних телефонів батьків або осіб, що їх замінюють.

3.Номери телефонів сусідів або близьких людей родини (на випадок непередбачуваних обставин).

4.Імена й прізвища близьких людей родини, з якими можна зв'язатися у разі потреби.

5. Точне місце роботи батьків.

Усі ці відомості потрібні класному керівникові задля швидкого вирішення непередбачуваних ситуацій, які можуть статися в житті учнів.

Якщо в житті дитини та в її родині відбулися які-небудь зміни, класний керівник зобов'язаний негайно зафіксувати їх у своєму класному журналі (змінилася адреса, телефон, сімейна ситуація).

Наприкінці кожної чверті заступник директора з виховної роботи контролює записи класних керівників і проводить аналіз результатів контролю на нарадах, або на засіданнях методичних об'єднань.

З допомогою класного журналу класний керівник підбиває підсумки успішності класного колективу за навчальний тиждень.

Класний керівник повинен щотижня аналізувати успішність учнів і повідомляти батьків про їхні навчальні результати.

Форми повідомлення можуть бути різними: запрошення для індивідуальної бесіди, виставлення оцінок у щоденник класним керівником, виписування ним на окремому аркуші оцінок із журналу та вклеювання їх у щоденник учня.

Класний керівник систематично аналізує навчальну ситуацію у своєму класі за предметами і звертає увагу вчителів-предметників на:

накопичуваність оцінок;

• об'єктивність виставлення оцінок;

• індивідуальну роботу із дітьми, що часто хворіють;

• індивідуальну роботу з учнями із високим рівнем навчальних досягнень;

• індивідуальну роботу із проблемними учнями.

Особливу увагу класний керівник приділяє аналізу пропусків занять учнями без поважних причин. При цьому він звертає увагу на такі моменти:

• періодичність пропусків занять;

• на уроках яких учителів учень найчастіше відсутній;

• з ким із однокласників учень пропускає уроки;

• уроки якого типу найчастіше учень пропускає (контрольні роботи, усне опитування тощо);

• разом із соціальним педагогом або психологом аналізує причини пропусків уроків та розробляє способи впливу на такого учня.

Досвідчений класний керівник приділяє велику увагу аналізу участі учня в заняттях з фізичної культури: вивчає участь учнів на цьому уроці, відвідує уроки, аналізує задіяність у ході уроку учнів, які мають проблеми зі здоров'ям.

На превеликий жаль, у школі недостатня увага приділлється фізичному вихованню, хоча всім добре відомо, що здоров'я учнів з року в рік погіршується.

У класному журналі класний керівник зберігає план розміщення учнів класу за партами, яким мають керуватися вчителі-предметники на своїх уроках.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка