Додаток до рішення восьмої сесії обласної ради п’ятого скликання від 20 квітня 2007 року обласна програмаСкачати 109,13 Kb.
Сторінка1/9
Дата конвертації16.04.2019
Розмір109,13 Kb.
ТипДодаток
  1   2   3   4   5   6   7   8   9

Додаток

до рішення восьмої сесії обласної ради

п’ятого скликання

від 20 квітня 2007 року


ОБЛАСНА ПРОГРАМА
БОЛОНСЬКИЙ ПРОЦЕС І ВИЩА ОСВІТА ПОЛТАВЩИНИ”

Розробники програми:

депутат Полтавської обласної ради В.М. Ждан,

депутат Полтавської обласної ради В.О. Онищенко,

депутат Полтавської обласної ради О.М. Ніколенко,

депутат Полтавської обласної ради О.М. Коваль,

депутат Полтавської обласної ради І.М. Момот
ВСТУП

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ВИБІР УКРАЇНИ І ВИЩА ОСВІТА ПОЛТАВЩИНИ

Соціально-економічні зрушення в суспільстві, зміцнення державності України, входження її у світове співтовариство неможливі без реформування національної системи вищої освіти. З 2005 року Україна приєдналася до Болонського процесу – спільної діяльності європейських країн, спрямованої на те, щоб зробити узгодженими системи вищої освіти цих країн. Основний зміст Болонської декларації, прийнятої 19 червня 1999 року, полягає в тому, що країни-учасниці зобов’язалися привести свої освітні системи до єдиних стандартів. До Болонського процесу разом з Україною приєдналися понад 40 країн, взявши активний курс на інтеграцію в загальноєвропейський освітній простір.

Приєднання до Болонського процесу визначило освітні орієнтири нашої країни, модернізацію української системи вищої освіти відповідно до європейських вимог. Однією з передумов входження України до єдиного соціально-економічного європейського простору є реалізація системою вищої освіти України ідей Болонського процесу.

Визначальними критеріями освіти в межах Болонського процесу є підвищення якості підготовки фахівців, їх відповідність європейському ринку праці, мобільність, посилення конкурентноспроможності європейської системи освіти. Ці вимоги співзвучні стратегічним завданням розвитку вищої освіти й науки України.

В Україні затверджено державну програму дій щодо реалізації положень Болонської декларації в системі вищої освіти і науки України. На виконання цієї програми у вищих навчальних закладах України здійснюється широкий експеримент із застосування новітніх освітніх технологій (введення кредитно-модульної системи навчання та ін.) та реструктурування системи вищої освіти.

Сучасні інтеграційні процеси спрямовані на впровадження європейських норм і стандартів у вітчизняній освіті, науці й техніці, а з іншого боку – поширення українських культурних і науково-технічних здобутків в ЄС. Це сприяє входженню України до загальноєвропейського інтелектуально-освітнього та науково-технічного простору.

У цьому контексті реформування вищої освіти і науки в Україні передбачає:


  • перехід до динамічної ступеневої системи підготовки фахівців, що дасть змогу задовольнити можливості особистості у здобутті певного освітнього та кваліфікаційного рівня за бажаним напрямом відповідно до здібностей та забезпечити її мобільність на ринку праці;

  • формування мережі вищих навчальних закладів, яка за змістом, формами, програмами, термінами, якістю навчання задовольняла б потреби кожної людини й держави в цілому;

  • підвищення освітнього і культурного рівня суспільства загалом, створення умов для навчання впродовж усього життя;

  • запровадження в системі вищої освіти і науки України передового досвіду розвинутих країн світу та її інтеграція у міжнародне науково-освітнє товариство.

Для реалізації концептуальних засад Болонського процесу в Україні необхідно удосконалити структуру вищої освіти; прийняти єдині градації дипломів, ступенів та кваліфікацій; запровадити спільну систему кредитних одиниць; врахувати європейську практику організації акредитації та контролю рівня освіти; підтримувати й розвивати європейські стандарти якості; ліквідувати перепони для розширення мобільності студентів, викладачів, дослідників; забезпечити подальший розвиток автономності та самоврядування у системі вищої освіти та науки.

Освіта Полтавщини не може стояти осторонь тих важливих процесів, що зараз відбуваються в Україні та Європі. Актуальним є запровадження нових технологій навчання, опанування європейського досвіду й координація зусиль з метою покращення освітніх послуг і приведення їх у відповідність до європейських стандартів. З 2004 року вищі навчальні заклади Полтавської області розпочали рух до впровадження ідей Болонського процесу. У зв’язку з цим сьогодні виникла нагальна потреба в узгодженні дій вищих навчальних закладів області, щоб системно, комплексно й поступально реформувати вищу освіту Полтавщини й при цьому зберегти кращі традиції вітчизняної освіти.

Обласна програма “Болонський процес і вища освіта Полтавщини” спрямована на підтримку інтеграційних процесів у галузі вищої освіти та її модернізацію.


Каталог: ses
ses -> Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
ses -> Про затвердження обласної програми «Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019 2021 роки»
ses -> Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»
ses -> Полтавська обласна рада
ses -> Полтавська обласна рада
ses -> Програма розвитку освіти міста бердянська на 2013-2017 роки
ses -> Додаток до рішення Одеської міської ради від
ses -> Про затвердження Стратегії розвитку туризму та курортів у Полтавській області на 2019 2029 роки
ses -> Методи саморегуляції в умовах стресу
ses -> Рішенням чотирнадцятої сесії Бердянської міської ради vi скликання №16 від 29 вересня 2011 року Міський голова


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка