Для розвитку артикуляційної моторики можна проводити наступний комплекс вправСкачати 39,62 Kb.
Сторінка1/8
Дата конвертації19.04.2019
Розмір39,62 Kb.
ТипУрок
  1   2   3   4   5   6   7   8
Рекомендації щодо проведення корекційної роботи на уроках з дітьми, що перебувають на індивідуальній формі навчання і мають вади мовленнєвого розвитку.
Корекція порушень мовленнєвого розвитку.

Численні дослідження показують, що навіть нерізко виражені відхилення в мовленнєвому розвитку дитини викликають труднощі в засвоєнні навчальних програм з предметів мовного циклу, більш виражені відхилення ведуть до виникнення стійких дисграфій та дислексій.

Однак, порушення мовленнєвого розвитку мають і більш широкі наслідки. Недостатнє засвоєння мовних засобів (особливо семантичних одиниць на різних рівнях організації мови) та мовних навичок (особливо граматичних) обмежують можливості спонтанного розвитку мовленнєвої системи, зокрема самостійне засвоєння значень нових слів, з потоком яких дитина зустрічається з навчальної літератури по всім шкільним предметам.

Це веде до недостатнього розуміння усного і особливо писемного мовлення, що зрештою ускладнює процес оволодіння шкільними знаннями.

Шкільне навчання пред'являє певні вимоги до розвитку мовленнєвого мислення. Загальновідомо, що абстрактне мовленнєве мислення може існувати на основі узагальнених знань, понять, способом існування яких є мова.

Особливості навчальної діяльності дітей з індивідуальною формою нав­чання значною мірою зумовлені порушен­нями мови. Мова дітей невиразна і мало зрозуміла для оточуючих. У деяких дітей відмічається порушення звуковимови. Тому доцільно виконувати комплекс спеціальних вправ для органів артику­ляційного апарату, які необхідні для виправлення порушень звуковимови, заміни звуків.
Каталог: Files -> downloadcenter
downloadcenter -> Прояви девіантної поведінки у підлітків та молоді
downloadcenter -> Назва кафедри
downloadcenter -> Наказ №329 від 13 квітня 2011 року Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 11 травня 2011 р за №566/19304 Про затвердження Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців)
downloadcenter -> Наказ №1222 Про затвердження орієнтовних вимог оцінювання навчальних досягнень учнів із базових дисциплін у системі загальної середньої освіти
downloadcenter -> Тема. Культурні цінності родини і їх значення для життя дитини. (1 слайд)
downloadcenter -> Підбір і використання іграшок для дітей дошкільного віку у дошкільному навчальному закладі
downloadcenter -> Програм а гуртка виготовлення сувенірів
downloadcenter -> Розвиток пізнавальної активності і самостійності учнів на уроках початкових класів
downloadcenter -> Наказ №33 Про підсумки вивчення стану викладання та рівня навчальних досягнень учнів з біології у 7-11 класах та з екології у 11 класі Гришівської зош і-ііі ступенів у 2013/2014 навчальному році


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка