Діяльності вчителя фізичної культури Поняття про діяльність таСкачати 25,35 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації11.10.2019
Розмір25,35 Kb.
  1   2   3   4   5

Психологічна характеристика

діяльності вчителя фізичної культури

1. Поняття про діяльність та її етапи

Діяльність - це регульована свідомістю психічна і рухова активність людини, направлена на досягнення свідомо поставленої і такої, що має суспільну значущість мети. Таким чином, не всяка активність людини може бути названа діяльністю. Праця, навчання, заняття спортом, суспільна робота відносяться до різних видів діяльності. Незалежно від виду діяльності компонентний склад діяльності, як правило, однаковий.

Виділяють:

  • перцептивний компонент, пов'язаний з відчуттями і сприйняттями (наприклад, спостереження за учнями);

  • мнемічеський, пов'язаний із запам'ятовуванням і відтворенням інформації;

  • мислітельний, пов'язаний з вирішенням завдань, що виникають по ходу діяльності;

  • імажінітівний, пов'язаний з уявою, з придумуванням нових вправ;

  • руховий, займаючий в діяльності вчителя фізичної культури особливе місце.

Діяльність здійснюється у декілька етапів: підготовка, виконання плану і оцінка досягнутого. Підготовчий етап полягає в постановці мети і завдань, в створенні орієнтовної основи діяльності, тобто в з'ясуванні умов, в яких здійснюватиметься діяльність (ситуація, засоби досягнення мети), в розробці плану досягнення мети і виборі способів її досягнення. Сюди ж входять створення умов для успішного здійснення діяльності, психологічне настроювання вчителя фізичної культури на урок. Великий об'єм роботи, що виконується на цьому етапі, є одній з особливостей діяльності вчителя фізичної культури.

Виконавчий етап пов'язаний з практичною реалізацією наміченого, контролем за діями учнів, за своєю поведінкою, з подоланням труднощів, що виникають по ходу уроку, з коректуванням плану уроку у зв'язку із змінами ситуації. Цей етап характеризується психічною напруженістю вчителя, що обумовлюється   постійним   розподілом   і   перемиканням уваги між учнями, розташованими на просторі, що не охоплюється полем зору вчителя, пильною настороженістю вчителя у зв'язку з попередженням ситуацій, що можуть привести до фізичних травм. У ряді випадків цей етап діяльності характеризується великим фізичним навантаженням на вчителя.

Етап оцінного коректування пов'язаний з оцінкою досягнутого, з виявленням успіхів і невдач на уроці і з внесенням корекцій до плану діяльності при її повторному виконанні. Цей етап вимагає від вчителя фізичної культури ретельного аналізу проведеного уроку, узагальнення окремих розрізнених фактів, пошуку відповіді на виниклі питання в науково-методичній літературі.


Каталог: uploads -> editor -> 8945 -> 536652 -> sitepage 29 -> files
editor -> Навчальний заклад: Комунальний заклад «Навчально-виховне об’єднання №25 «зош і-ііі ст., природничо-математичний ліцей, центр позашкільного виховання «Ліра» Кіровоградської міської ради
editor -> «Бережи здоров'я змолоду!»
editor -> Різновид інтерактивних методів навчання на уроках
editor -> Суть процесу навчання
editor -> Аудіювання
files -> Характерні риси уроку та загальні вимоги до нього
536652 -> Самоаналіз уроку


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка