Ділова гра на тему профорієнтаціїСкачати 102,07 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації27.01.2020
Розмір102,07 Kb.
  1   2   3   4Ділова гра на тему профорієнтації

« Не помилися з вибором «

Автор: Носа Вікторія

голова районного учнівського

самоврядування «Новий погляд»

Вибір професії – невід’ємний етап у житті кожного, хто здатен працювати. Рано чи пізно ми всі виходимо на роздоріжжя, щоб серед тисячі шляхів обрати свій, єдиний. Відомий французький мислитель Ф. Ларошфуко говорив: « Ми вступаємо в різні періоди нашого життя, наче немовлята, не маючи за плечима жодного досвіду, хоч би скільки нам було років».

Справді, людина набуває досвіду у процесі певної діяльності, але краще це виходить, коли вона має профорієнтаційні знання. Є безліч професій, але займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість – це одна з найважливіших умов життєвої повноцінності.« Якщо людина не знає, до якого порту вона пливе, жоден вітер не буде їй попутним.» Сенека

«Ким ти будеш?». Ще малими на це запитання відповідають, як правило, не задумуючись: льотчиком, артистом, космонавтом, вчителем, стюардесою і т.д. Але, коли вже насправді доводиться обирати ту чи іншу професію, ми відчуваємо, як важко відповісти на таке, здавалося б, просте запитання.

І справді, дуже нелегко розібратися в такому великому розмаїтті професій. Причому, ця проблема дедалі ускладнюється. У 1926 році нараховувалося близько 10 тис. професій, у 1991 – понад 50 тис., а нині – більше 100 тисяч. Отже, з цієї великої кількості людських справ треба обрати одну. І тут важливо не помилитися – віддати перевагу тій професії, яка найбільше відповідає здібностям, покликанню, знанням,потенціалу.

Для цього потрібно вивчити « біржу праці, відвідати окремі підприємства, побачити умови праці різних фахівців, ознайомитися з типами професій, медичними протипоказаннями, спеціальною літературою, спробувати себе в професійній ролі.

Напередодні нашим учням було дано завдання: написати лист у майбутнє на тему: «Як я уявляю свою майбутню професію». І зараз пропоную до вашої уваги галерею висловів про професії та працю. Авторів найкращих творів було нагороджено грамотами.

Тема профорієнтації серед молоді є дуже актуальною, тому що праця завжди була, є і буде основою життя. І від того, як людина працюватиме, залежатиме майбутнє не тільки сім’ї, а й держави. (Притча)«Якось один народ вів нелегку боротьбу проти загарбників. І коли всім стало зрозуміло, що вони програють битву, вояки перестали вірити своєму воєначальнику, почалася паніка. Тоді люди обернулися до Господа і попросили: «О, Боже, допоможи нам, покажи, де та людина, яка поверне військо і надихне його на перемогу над ворогом». Господь змилувався і показав дім, де жила така людина. Це був дім шевця. Люди здивувалися: «це ж дім шевця!». «Ні, - сказав Бог. – Там живе справжній генерал». Вояки з недовірою, але все ж пішли до нього. Швець не так вправно володів мечем, зате він уміло направляв , підтримував військо, показував можливі варіанти тактики. Вояки без роздумів кидалися у бій, бо бачили омріяну перемогу.»

Отже, людина, яка могла бути генералом, шила не дуже гарне взуття, а бездарний генерал вів військо до поразки. У чому ж суть притчі? ( Правильний вибір професії. )

Так. Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Адже займатись тим, що тебе цікавить і приносить тобі задоволення та ще й прибуток, - одне з найважливіших завдань, котрі людина ставить перед собою в момент свого професійного становлення.


  • для одного краще торгувати на базарі, а для іншого – робити щось своїми руками чи опікуватися фізично хворими, допомагаючи їм «стати на ноги»;

  • для одного кількість грошей визначає сенс життя, а для іншого важливі чинники його професійного становлення – самореалізація та професіоналізм;

  • для одного кількість (квартир, машин) є мірилом успішного життя, для іншого – життєва мудрість, щирість, відвертість, високий професіоналізм і компетентність;

  • один вважає, що всі навколо невдахи, і ними можна «користуватися» та маніпулювати, а інший готовий іти на поступки, допомагати, підтримувати, проте пам’ятає і за свої потреби.

«Як чинити зі своїм життям?»

Знайти відповідь на це основне запитання допоможе намгра » Не помилися з вибором »

Я роздаю вам кожному по 10 папірців різних кольорів. Ці папірці уособлюватимуть вас і гратимуть роль символічних грошей, за які можна купити певний товар. Зараз перед вами повстане вибір: витратити чи заощадити свої папірці, тобто себе самого, частину себе. На продаж будуть виставлені різноманітні «товари» по парі. Правила гри не дозволяють купити обидва товари одночасно, тільки щось одне або нічого. Зрозуміло, що коли закінчаться ваші папірці, уже нічого не можна буде купити. Усі покупки можна купити лише тоді, коли « товари» пропонують на продаж. Не можна повернутися до попередньої пари, якщо на продаж уже виставлено наступну.
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка