Дидактичні ігри з читання в 1 класіСкачати 45,62 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації08.04.2019
Розмір45,62 Kb.
  1   2

Куріпта В. І. Вчитель-методист, м. Полтава


Дидактичні ігри з читання

в 1 класі

Шість років — це вік «чомучок», це вік гострої пам'яті. І хай з шестирічками клопітно, але проникати в їхній дитячий світ, слухати іхній завзятий сміх, розуміти їх — велике учительське щастя.У чому відмінність шестирічних дітей? Швидше всього в тому, що вони постійно прагнуть до дій, до рухів. Сидіти нерухомо на місці для них дуже важко. І навчатися продуктивно шестирічний учень може 5-7 хвилин, а урок триває — 35. Звична форма уроку для шестирічок не годиться.

Перехід на навчання дітей з шестирічного віку поставив нас, учителів, у нові умови, в яких особливе значення надається різноманітним прийо­мам, формам і засобам для формування і розвитку інтересу дітей до нав­чання. Головна турбота учителів, які працюють з шестирічками, — до­помогти дітям засвоїти програмовий матеріал і в той же час зберегти їм дитинство.

Порадою стали для мене слова грузинського педагога Ш.О. Амо-нашвілі: «Бажаю і вам терпіння і оптимізму в навчанні кожного малю­ка, який робить перші кроки по безкінечній дорозі пізнання. Міцно і бережно тримай, учителю, за руку свого учня, щоб він не ослаб, не відстав на шляху. Радощів і удачі вам, дорогі вчителі!»

Діти цього віку не люблять одноманітності. Основний вид діяльності у них — гра. З приходом до школи вони потрапляють у нові, психологічно більш важкі для них умови, ніж вдома, в дитячому садку. В школі малю­ки повинні переключатися на навчання. Не всім це вдається легко.

І щоб полегшити їм перехід від ігрової діяльності до навчальної, я ви­користовую на уроках ігрові прийоми, встаачяю в навчальний процес ситуації з ігровою мотивацією, тому що в умовах гри шестирічки зосе­реджуються краще і запам'ятовують більше, ніж в умовах, коли пропонують просто запам'ятати. Я граю з учнями не заради гри, а для того, щоб пробудити у них вогник допитливості і цікавості.

Каталог: Files -> downloads
downloads -> Спадщина Василя Олександровича Сухомлинського – невичерпне джерело світла, енергії і любові
downloads -> Впровадження педагогічної спадщини В. О. Сухомлинського щодо гармонійного розвитку особистості учня, формування його життєвої компетентності у н/в процесі на основі формули "Три люблю"
downloads -> Таран Ірина Миколаївна, вчитель англійської мови, вихователь нвк «Кіровоградський колегіум»
downloads -> Автобіографічний елемент у ліричній драмі І. Я. Франка «Зів'яле листя»
downloads -> Мозгова людмила Анатоліївна
downloads -> Малієнко ю. Б., Сєрова г. В. Вчимося досліджувати (Досліджуємо історію України) Посібник курсу за вибором для профільних класів суспільно-гуманітарного напряму навчання
downloads -> Главное управление образования Луганской областной государственной администрации
downloads -> Тема: Азбука дорожнього руху
downloads -> Методичні рекомендації щодо підготовки матеріалів з питань формування навичок здорового способу життя І. Вступ Суспільству сьогодні особливо потрібні сильні, здорові особистості, які чітко розрізняють поняття добра і зла, любові і ненависті
downloads -> На м’якій постелі спати – у здоров’ї програвати


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка