Деякі аспекти проєктування еор з англійської мови для учнів початкової школиСкачати 47,29 Kb.
Сторінка1/2
Дата конвертації06.10.2019
Розмір47,29 Kb.
  1   2

Черваньов Р. В.,

аспірант,Інститут інформаційних технологій

і засобів навчання НАПН України, м. Київ

811111111@mail.ruДЕЯКІ АСПЕКТИ ПРОЄКТУВАННЯ ЕОР З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ДЛЯ УЧНІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ

Актуальність цього дослідження зумовлена потребою в розробці нових підходів і вдосконалення існуючих дидактичних, лінгвістичних і методичних основ створення і застосування ЕОР для підвищення якості навчання іноземних мов в початковій школі.

Аналіз ситуації на ринку програмного забезпечення для освітнього процесу дозволив зробити висновок, що у нас є фахівці, які готові і прагнуть впроваджувати нові програмно-методичні розробки, сучасні форми і методи навчання на практиці, але незбалансованість українського ринку прикладного програмного забезпечення не дозволяє використовувати повністю багатий потенціал, закладений в ЕОР[1].

Проектування українських розробок в сфері електронної освіти актуально для незалежності та самобутності країни. Мобільні додатки і системи одне з найбільш сучасних напрямів проектування. Оскільки українська навчальна програма з англійської мови відрізняється від програм інших країн Україні, потрібні саме внутрішні розробки. Загальна слабка розробленість тематики навчання початкової школи як в світі так і на Україні, в розрізі кількості додатків для телефонів або планшетів також актуалізують тему дослідження.

Нормативно-правовим підґрунтям упровадження новітніх технологій у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів є розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Стратегії розвитку інформаційного суспільства в Україні»[3], Концептуальні засади реформування середньої освіти «Нова українська школа»[4], накази МОН України «Про заходи щодо впровадження електронного навчального контенту»[5].

Як зазначає В. Ю. Биков, саме якість системи освіти та зокрема електронної освіти все більше визначає рівень розвитку держави, стає стратегічною галуззю, яка забезпечує її національну безпеку і науково-економічний потенціал [2].

Зараз існує досить багато освітніх комп'ютерних програм, що, в принципі, мають звільнити викладача від необхідності створення електронного курсу з дисципліни власними силами і підвищити якість навчання. Однак готові ЕОР можуть використовуватися тільки для певних аспектів викладання. Для різних розділів курсу необхідні окремі програми, що порушує його цілісність. В процесі інформатизації освіти для підвищення його якості в останні роки багато зроблено для створення технологічної та матеріальної бази загальноосвітніх шкіл: купується комп'ютерне обладнання, йде підключення до мережі Інтернет. Успішне технологічне і технічне забезпечення інформатизації шкіл актуалізує проблему створення і впровадження ЕОР в навчальний процес предметів, не пов'язаних з вивченням інформатики.

У початковій школі, як кінцева, так і проміжні цілі навчання іноземної мови можуть бути реалізовані за допомогою інформаційно-комунікаційних технологій, в основі яких лежить ЕОР, розроблений відповідно до програм навчання іноземної мови [6]. Навчання на основі ЕОР суттєво підвищує якість підготовки школярів, в тому числі і в області мовної освіти.

Важливою метою підвищення якості навчання іноземної мови на основі ЕОР є розвиток умінь самостійної роботи з електронним навчальним матеріалом, що припускає сформованість взаємопов'язаних навичок володіння комп'ютером і іноземною мовою[7]. Для вирішення цієї проблеми все більш актуальною стає розробка електронних інформаційних ресурсів з кожної дисципліни. Використання цих ресурсів в навчальному процесі дозволяє учням отримати розширену інформацію по предмету, що вивчається, збільшує їх освітній потенціал, забезпечує можливість отримання безперервної якісної освіти, індивідуалізує навчання. Таким освітнім ресурсом є ЕОР, зміст якого має відповідати цілям і завданням дисципліни, рівня учнів, технічної оснащеності і т.д.

В даний час проблему в практиці дослідження інформаційно-комунікаційних технологій навчання іноземної мови являє відсутність впорядкованої інформації про наявність освітніх ресурсів з даної дисципліни у вигляді структурованого каталогу, доступного всім викладачам, єдиної бази електронних навчальних матеріалів, організованих на рівні країни[8]. Успішне вирішення цієї проблеми дозволило б викладачам отримати доступ до вже готових модулів навчання, які можна використовувати при конструюванні курсів та адаптації наявних матеріалів до конкретних цілей і задач навчання іноземної мови.

Аналіз наукової літератури показав, що використання ЕОР в підготовці учнів дозволяє підвищити якість освітнього процесу, продуктивність праці викладача, розвинути інформаційну культуру школярів, підвищити рівень креативності їх мислення. Все викладене вище актуалізує проблему підвищення якості навчання іноземної мови в початковій школі при використанні ЕОР.


Каталог: Images -> Files
Files -> Закону України «Про освіту»
Files -> Базовий компонент дошкільної освіти
Files -> Методичні рекомендації (зі змінами та доповненнями)
Files -> Художньо-естетичний цикл
Files -> Використання інформаційно-комунікаційних технологій при вивченні природничо-математичних дисциплін
Files -> Контроль і оцінювання навчальних досягнень студентів у процесі навчання математичних дисциплін сучасними засобами навчання
Files -> До питань формування інформаційно-пошукових умінь у майбутніх вчителів інформатики засобами системи dspace
Files -> Використання хмарних технологій на уроках англійської мови
Files -> Про Основні орієнтири виховання
Files -> Постанова Головного державного санітарного лікаря України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка