Департамент освіти, науки та молодіСкачати 135,5 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації02.01.2019
Розмір135,5 Kb.
ТипПротокол засідання
  1   2   3   4   5

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ, НАУКИ ТА МОЛОДІ

МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ ПРОМИСЛОВИЙ ЛІЦЕЙ
ПОГОДЖЕНО

Протокол засідання

методичної ради МППЛ

від 02.09.2014 № 1

Голова методичної ради

_________ Тулейбич Т.В.
Укладацька навчальна програма

театрального гуртка «СТОП»

для учнів 1-3 курсів

Укладач: керівник гуртка

Рудницька А.А.

м. Миколаїв – 2014 рік


Пояснювальна записка

Серед напрямів виховання дітей та молоді одним із важливих є естетичне виховання засобами різних видів мистецтва. Великі можливості для естетичного виховання і розвитку дітей поряд із професійним театральним мистецтвом мають самодіяльні учнівські театральні колективи, зокрема, театральний гурток.

Театр – це синтез багатьох мистецтв, тому в театральному гуртку є можливість виявити і розвинути різні сторони творчих здібностей дітей, сприяти їхньому розвитку.

Програма є укладацькою, в основу якої покладено основні підходи до організації педагогічної діяльності та тематичні розділи Навчальної програми дитячого театру /схвалено для використання комісією з проблем позашкільної освіти Науково-методичної ради з питань освіти МОН України/ (протокол № 1 від 22.06.2009р.) (авт. А. Купчик, О. Купчик), програми гуртка «Культура мови та спілкування» / Рекомендовано Міністерством освіти і науки України (Лист Міністерства освіти і науки України № 1/11-3840 від 12.07.2005 р.) – /авт. Дущенко В.М./ та програми з предмету «Акторська майстерність» /Відділ театрального мистецтва і хореографії ЦТДЮГ, Україна. Львів./Мета: виховання естетично розвиненої особистості; розвиток акторських здібностей, сценічної культури мовлення; формування у вихованців театральної культури як важливої невід’ємної частини їхньої духовної культури.

Театральний гурток ставить перед собою наступні завдання:  1. Надання гуртківцям знань, умінь та навичок з театрального мистецтва.

  2. Розвиток у дітей: образного мислення, емоційної виразності; спостережливості і пам’яті; уяви і фантазії; гарної дикції; ритмічності, здатності до виразного руху; музичних здібностей; навичок міжособистісного спілкування.

  3. Виховання у дітей гуманістичних, загальнолюдських цінностей засобами театрального мистецтва.

Протягом року гуртківці оволодівають теорією театрального мистецтва, знайомляться з кращими зразками світової драматургії, працюють над постановкою голосу, беруть участь у практичній діяльності закладу, виступають у ролі ведучих та акторів концертів, шоу-програм.

Заняття в театральному гуртку можуть допомогти вихованцям у виборі професії. І не обов’язково, щоб це була професія актора. Важливо, що вони навчаться бачити прекрасне в мистецтві, у житті, відчувати радість від пізнання і спілкування з прекрасним.

На заняттях гуртка відбувається виявлення та загальний розвиток акторських здібностей і обдарувань дитини; розвиток стійкого інтересу до творчої театральної діяльності; набуття необхідних умінь та навичок з акторської майстерності, сценічного руху, сценічної мови; активне залучення дітей до участі у казках, виставах та концертній діяльності, поглиблення теоретичних знань з театрального мистецтва.Програма навчання розрахована на один рік.

Заняття проходять по чотири з половиною години на тиждень – всього 180 годин на рік – (за розкладом) по такій схемі:2 години акторська майстерність, сценічна мова, сценічний рух (для всієї групи).

2,5 години – практична робота: етюди, вірші, монологи, байки, інсценівки, театралізація концертних номерів, уривки із вистав тощо (індивідуальні та групові заняття).


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка