День Незалежності УкраїниСторінка1/4
Дата конвертації29.03.2019
Розмір271 Kb.
  1   2   3   4
24 серпня - День Незалежності України

24 серпня 2014 р. виповнюється 24 роки з того часу, коли український парламент 346 голосами проти одного проголосив самостійність України.Д ень Незале́жностіУкраї́ни — головне державне свято України, яке відзначаєтьсящороку 24 серпня на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошеннянезалежностіУкраїни, щоприйнятовважати датою утвореннядержавиУкраїна в їїсучасномувигляді.

Уперше День НезалежностіУкраїнибуловідзначено16 липня1991 року — в пам'ять про те, щорік тому — 16 липня1990 року — Верховна Рада Української РСР ухвалилаДекларацію про державнийсуверенітетУкраїни. Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошеннянезалежностіУкраїни». У нійзазначено: «Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року,Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України».

Згодом, 18 червня1991 року, було внесено відповіднізміни до статті 73 Кодексу законів про працюУкраїнської РСР, унаслідокчого у перелікусвятковихднівз'явився запис: «16 липня — День незалежностіУкраїни».

Оскільки24 серпня1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалилаАкт проголошеннянезалежностіУкраїни, який1 грудня1991 року підтвердив народ на Всеукраїнськомуреферендумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежностіУкраїни. Тож20 лютого1992 року Верховна Рада Україниухвалила постанову «Про День незалежностіУкраїни». У нійзазначено: Зважаючи на волю українського народу та йогоодвічнепрагнення до незалежності,підтверджуючиісторичнувагомістьприйняття Акта проголошеннянезалежностіУкраїни 24 серпня 1991 року,Верховна Рада Українипостановляє:  • Вважати день 24 серпня Днем незалежностіУкраїни і щорічновідзначатийого як державнезагальнонародне свято України.

Відповідно до цього5 червня1992 року Верховна Рада України постановила: у частиніпершійстатті 73 Кодексу законів про працюУкраїни слова «16 липня — День незалежностіУкраїни» замінити словами «24 серпня — День незалежностіУкраїни». Тому від 1992 року День незалежностіУкраїнищорокувідзначається 24 серпня.

Каталог: upload -> users files
upload -> О. В. Сердюк, канд соц наук, доц., зав соціально-психологічної лаб. Хнувс
users files -> Програма «Козацько-лицарське виховання учнів загальноосвітніх навчальних закладів»
users files -> Класний керівник це особа, яка за дорученням народу має повсякденний доступ до найдорожчого народного багатства душі, розуму, почуттів дітей, підлітків і юнаків
users files -> Перелік заходів виставково-ярмаркової діяльності в Україні у 2019
users files -> Кабінет розвитку освіти
users files -> Конкурсу «Природа навколо нас»
users files -> Наталія Бобеляк
users files -> Картка педагогічної оцінки (самооцінки) здатності педагогів до інноваційної діяльності
users files -> Перелік заходів до Всеукраїнського дня бібліотек на Львівщині у львівській обласній бібліотеці для дітей 29 вересня відбудеться Ніч у бібліотеці «Будь як вдома»


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка