Чому саме для пожежної охорони? Звичайно, що не лише для неїСторінка1/74
Дата конвертації20.04.2020
Розмір0,62 Mb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   74

Вступ
Це видання призначене для духовної користі вірних Святої Православної Церкви в Україні і, насамперед, - буде направлене на моральну і духовну поживу та підтримку працівників пожежної охорони і, звичайно ж, всіх інших вірних, незалежно від роду їх занять.

Чому саме для пожежної охорони? Звичайно, що не лише для неї. Але впорядники цього видання були і є глибоко стурбованими станом духовного світогляду у середовищі службовців і працівників однієї з найнеобхідніших і найгуманніших професій у світі, - серед людей, які майже щодня ризикують своїм здоров’ям і навіть самим життям заради здоров’я, життя і добробуту інших людей, які їм зовсім не знайомі і, можливо, навіть не завжди вдячні за таку важку, самовіддану і відповідальну працю.

Чим живуть ці люди, які цінності існують в їхньому житті у цей складний і непередбачуваний час? Чи всі ці люди свідомі того, що вони йдуть слідами заповіді Христа Спасителя, який сказав: “Оце Моя заповідь, - щоб любили один одного ви, як Я вас полюбив! Ніхто більшої любові не має над ту, як хто свою душу поклав би за друзів своїх!” (Ів. 15, 12-13).

Так, напевне всі ці люди мають велику любов до ближніх. Але чи достатньо лише її для спасіння душі? І чи та любов буде повною і досконалою в очах Божих, чи буде вона вартою того величезного дарунку прощення незліченних наших гріхів і спасіння для життя вічного?

Звернемося за відповіддю до Святого писання. Воно говорить: “Догодити ж (Богові) без віри не можна. І той, хто до Бога приходить, мусить вірувати, що Він є, а тим, хто шукає Його, Він дає нагороду” (Євр. 11,6). “Віруймо на спасіння душі” – говорить той же апостол Павло (Євр. 10,39). Але він же говорить, що “як тіло без духу мертве, так і віра без діл мертва” (Як. 2,26).

Тож віра в Бога і добрі діла – це і є ті стовпи, на яких тримається основа християнського життя, основа спасіння. Саме віра і добрі діла є першими помічниками на тому шляху, який веде до воріт Царства Небесного.

Звичайно, що ці засоби не є єдиними у справі здобуття вічного життя, але задумаймося лише на хвилину, з якими нашими жертвами і трудами нашої немічної людської природи можна порівняти любов до людей Бога Отця, Який віддав Сина Свого Єдинородного на муки страшні заради нас, людей, заради немічного і невдячного Свого створіння? Чи можна порівняти цю величезну жертву із будь-якою нашою життєвою жертвою: чи то навіть відмова від світу, чи життя в молитвах і розкаянні. Хіба хто з нас, грішних, може собі уявити, яким тяжким був хрест наших провин на плечах Бога Сина; хіба хто з нас може знати, як прикро і важко терпіти образи від тих, хто навіть сліду святих ніг на піску цілувати не був вартий? А Господь смиренно терпів, - терпів, бо полюбив нас Своєю безмірною любов’ю, бо хотів всім людям дати спасіння і вічне життя. І навіть будучи піднятим на хресті, просив у Бога Отця прощення всім людям.

Тож чи достатньо лише самої нашої хиткої і недосконалої любові до ближнього для спасіння душі? Чи достатньо наших добрих діл для нашого ж спасіння? І чи є в нас ті добрі діла, що гідні протиставитися нашим незліченним гріхам? Мабуть ні.

Тоді постає природне запитання: “Що ж нам робити, як зберегти наші вічні душі від вогню пекельного?”

І тут нам на допомогу приходить Свята Церква Христова. Вона, як любляча мати, навчає нас словами Святого Писання, життєвими прикладами святих отців і учителів церкви, закликає і спонукає нас принести гідний плід покаяння і в молитвах просити Господа про прощення гріхів.

Про силу молитви нараз сказано нам у Святому письмі. Молилися люди і до приходу Спасителя у Старому Заповіті, молився і Сам Христос Спаситель, показуючи нам приклад для наслідування, молилися й учні Христові після Вознесіння Господа на небо.

Христос казав про силу і користь молитви в боротьбі з дияволом: “Цей же рід не виходить інакше, як тільки постом і молитвою” (Мф. 17,21). Святий же апостол Павло говорить нам: “Отже, перш над усе я благаю чинити молитви, благання, прохання за всіх людей… Бо це добре і приємне Спасителеві нашому Богові, що хоче, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання правди” (Тим. 2,1-4).

Так само необхідне для спасіння нашого очищення нашої совісті через покаяння. Адже Сам Спаситель заповідав учням Своїм, а через них і їхнім наступникам у Церкві Христовій, владу прощати гріхи людям. Він сказав: “Кому гріхи простите – простяться їм, а кому затримаєте – затримаються” (Ів. 20,23). Про Таїнство ж Причастя сказав Господь: “Поправді, поправді кажу вам: Якщо ви споживати не будете тіла Сина Людського й пити не будете крові Його, - то в собі ви не будете мати життя. Хто тіло Моє споживає та кров Мою п’є, - той має в собі життя, і його воскрешу Я останнього дня” (Ів. 6,53-54). А сьогодні наступники учнів Христових – священнослужителі – у таїнстві сповіді чинять так само, як і їх попередники майже дві тисячі років тому.

Саме виходячи з усіх наведених вище міркувань, впорядники цього видання вирішили присвятити свою працю глибшому ознайомленню читачів з подвигом молитви та святим Таїнством Сповіді і Причастя – двом великим рушійним силам, які допомагають і підтримують людину протягом всього її земного життя і ведуть та направляють на дорогу спасіння і вічного життя з Богом в майбутньому віці.

Сподіваємося, що це видання стане у пригоді багатьом людям, які прагнуть знайти вузьку стежку до спасіння серед широких житейських доріг, що ведуть до змертвіння душі і загибелі духовної. Але якщо й хоч хто один замислиться над тим, що написане в цих рядках, то наша праця вже не буде марною, бо “на небі радітимуть більше за одного грішника, що кається, аніж за дев’яносто і дев’ятьох праведників, що не потребують покаяння” (Лк. 15,7), “І так само, кажу вам, радість буває в Божих Ангелів за одного грішника, який кається” (Лк. 15,10).

І нехай допоможе Вам Бог!Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   74


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка