«Братський рух»Сторінка1/4
Дата конвертації26.03.2020
Розмір51,5 Kb.
  1   2   3   4

«Братський рух»

(Передача тридцять перша)27 квітня 2013 р. Автор: О. Денисенко

1-й чол. голос: «Братський рух» 2-й чол. голос: - Глава тридцять перша.

1-й чол. голос: «Каїн з Авелем дві церкви, значаться цим, Це Адама сини і народжені ним. Грішний Каїн однак Богу не догодив, Бо із серцем кривим і лукавим явивсь. А коли молитви Авель Богу віддав, Його Каїн убить собі думку поклав. Зараз теж всі такі: внуки Каїна всі, Виникають вони ув останнім часі, Котрі злостей снопи в свою жертву кладуть, Безліч праведних душ хитро в згубу ведуть.»

Диктор: - Цей вірш був написаний незадовго до Берестейської унії 1596 р. і має назву «Про гоніння на святу Церкву». В ньому невідомий автор зображав Католицьку Церкву, як щось цілковито вороже українській православній людності. З точки зору того часу це справді було так. Однак на початку XV ст., коли у 1413 р. між поляками і литовцями укладалася Городельська унія, православні литовські князі, принаджені польськими дипломатами долученням до європейських королівських дворів, обирали, не лише віру, а устрій держави, так звану - «шляхетську демократію» і тим самим заклали передумови для сприйняття населенням Великого князівства Литовського, серед якого третина була українців, культурних здобутків західно-європейської цивілізації.

Звучить католицький гімн під час адорації – поклоніння тілу Христовому «Tantum Ergo Sacramentum».

Диктор: - Темного вечора 2 жовтня у замку Городля над Західним Бугом польський король Владислав II Ягайло і Великий князь Литовський Вітовт підписали спеціальні статті Городельської унії, у яких окрім всього домовилися зрівняти права шляхти католицького віровизнання Королівства Польського та Великого князівства Литовського лише у тому випадку, коли литовські, а з ними і українські бояри приймуть католицизм, поміняють герби на польські і називатимуть себе «баронами чи нобілі». У спеціальних статтях Городельської унії наголошувалося:
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка