«Батьківські збори, як головна форма взаємодії школи та родини»Скачати 92,87 Kb.
Сторінка1/11
Дата конвертації02.10.2019
Розмір92,87 Kb.
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11

«КЗО «Дніпропетровська загальноосвітня санаторна

школа – інтернат №4 І – ІІІ ступенів ДОР»

ТЕМА:

«Батьківські збори, як головна

форма взаємодії школи та родини»

Вихователь: Тарасова Л.О.

2017 – 2018н.р.
Батьківські збори:

підготовка та інтерактивні форми проведення
Як підвищити ефективність проведення батьківських зборів? Один з варіантів - перетворити батьків з пасивних слухачів на активних учасників зустрічі! Батьківські збори є найважливішою формою взаємодії класного керівника з сім'єю учня. На зборах батьки повинні не тільки знайомитися з особливостями навчально-виховного процесу в школі (з методами навчання, навчальними програмами, позакласними заходами, гуртками та факультативами). Такі зустрічі повинні сприяти психолого-педагогічній освіті батьків, залученню їх до спільної діяльності з дітьми. Безумовно, саме на зборах у результаті колективного обговорення повинні знайтися відповіді на організаційні питання про дисципліну, харчування, чергуваннях і т.д.

Які ж асоціації виникають у більшості батьків при згадці про майбутні батьківські збори? Оцінки за семестр, поведінка дитини на уроках, черговий збір коштів на ремонт класу та ... година-півтори витраченого часу. Але ж нерідко подібне ставлення до цього важливого заходу формується через невміння або небажання класного керівника належним чином підготуватися до проведення батьківських зборів, через використання одноманітних форм і методів взаємодії з батьками.  Як виправити цю ситуацію і  підготуватися до батьківських зборів?

На початковому етапі підготовки педагогу необхідно визначитися з тематикою зборів, їх метою та завданнями, формою проведення, основними етапами та способами взаємодії з батьками. На цьому етапі педагог може активно використовувати традиційні методи і прийоми роботи:


    • спостереження,

    • бесіди,

    • анкетування,

    • учнівські твори-роздуми.

Далі можна приступати до вивчення методичної літератури, що відповідає тематиці заходу. При необхідності на збори запрошуються гості : представники адміністрації, педагоги - предметники, психологи, соціальні педагоги, інспектор у справах неповнолітніх, медики-фахівці.

Бланк запрошення на батьківські збори з зазначенням плану заходу та переліку питань для обговорення кожна сім'я повинна отримати за тиждень до їх проведення. Можна провести домашнє анкетування батьків і використовувати його результати на зборах. Можна підготувати і роздати батькам оригінальні пам'ятки, що містять актуальну інформацію  з питаннями зборів. Педагогу важливо продумати рішення ще деяких питань організаційного характеру (зустріч батьків, обладнання місця для проведення заходу, підготовка тематичної виставки і т.д.).

Існують різні види та форми проведення батьківських зборів.
Каталог: doc -> files -> news
news -> Тема: Лірична драма І
news -> Урок з елементами інсценування Учитель української мови та літератури Івашиненко Н. А. м. Макіївка
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   10   11


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка