Батьківські збори. 7 класСкачати 110,21 Kb.
Pdf просмотр
Сторінка1/6
Дата конвертації27.12.2018
Розмір110,21 Kb.
  1   2   3   4   5   6


3
ПЕРЕДМОВА
Важливою й необхідною умовою ефективності навчання й осо- бистісного формування дітей є співпраця школи та родини, по- єднання виховних зусиль учителя та батьків учнів. Традиційною формою такої спільної педагогічної діяльності є батьківські збори.
Зміст, тематична спрямованість, форма проведення цих заходів, як засвідчує практика, можуть бути різноманітними. Це залежить від багатьох факторів (виховний педагогічний досвід батьків, психоло- гічні, соціальні, моральні аспекти розвитку дитини тощо) і має без- посередній зв’язок із віковими особливостями учнів.
Кожен вік, кожен рік навчання школяра по-своєму особливий і відзначається відповідними виховними проблемами. Так, у почат- ковій школі це адаптація до шкільного закладу, перші оцінки, під- готовка до переходу до середньої навчальної ланки. П’ятикласники стикаються з новою для них системою викладання. А учні старших класів вступають у вікову пору так званого «перехідного періоду», що вважається найбільш складним як для інтелектуального, так і для психологічного розвитку учня.
Школярі сьомого класу — уже не діти-малюки, але ще не дорос- лі, тобто підлітки. Отже, батьки та вчителі під час роботи з такими вихованцями стикаються з безліччю питань, які мають бути вирі- шені спільно. А посприяти цьому може й повинна відповідна спів- праця сім’ї та школи, спілкування, обговорення, прийняття опти- мальних рішень щодо розв’язання нагальних проблем, зокрема на батьківських зборах.
Якими ж мають бути збори з батьками учнів-семикласників, учнів-підлітків? Які теми слід насамперед узяти на озброєння клас- ному керівнику, яким питанням доцільно приділити першочерго- ву увагу, зважаючи на вік дітей, психологічний портрет класу як спільноти, соціальні та моральні проблеми сучасності? Дати відпо- віді педагогам на ці питання покликаний цей збірник. Дана кни- га продовжує серію видань «Наш клас» і містить розробки батьків- ських зборів, рекомендованих для проведення з родинами школярів сьомих класів.
Форми проведення зборів, наданих у цьому посібнику, різнома- нітні: це і батьківський лекторій, і круглі столи, дискусійні клуби, педагогічні практикуми тощо. Теми заходів відрізняються актуаль- ністю, сучасністю й пов’язані з багатьма основними напрямками виховної роботи, зокрема моральним, громадянсько-патріотичним, національним, комунікативним, валеологічним вихованням.

Каталог: upload
upload -> Однією із форм навчання дітей з особливими освітніми потребами є нова, але визнана в багатьох країнах світу інклюзивна форма освіти
upload -> Затвердити Порядок вибуття дітей із закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, й соціального захисту дітей, до сімейних форм виховання (далі Порядок), що додається
upload -> Освіта. Виховання. Навчання актуальні проблеми дошкілля
upload -> Комунальний вищий навчальний заклад «херсонська академія неперервної освіти» херсонської обласної ради кафедра теорії і методики виховання
upload -> Василь Сухомлинський у діалозі з сучасністю
upload -> Серце віддане дітям штрихи до життєвого і творчого шляху українського педагога-гуманіста Василя Сухомлинського
upload -> Заліток Людмила Михайлівна
upload -> Освіта. Виховання. Навчання pehota, Elena
upload -> Освіта. Виховання. Навчання анісімова, Галина Олексіївна
upload -> О. В. Сердюк, канд соц наук, доц., зав соціально-психологічної лаб. Хнувс


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка