Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школиСторінка1/3
Дата конвертації27.12.2018
Розмір50 Kb.
ТипУрок
  1   2   3

Аудіювання автентичних музичних творів на уроках англійської мови в старших класах середньої школи

Порівняно з іншими видами мовленнєвої діяльності аудіювання є одним із найскладніших для оволодіння поза мовним середовищем. І, не зважаючи на те, що в основному через технічні причини в завданнях ЗНО даному виду мовленнєвої діяльності уваги не приділяється і зазвичай старшокласники більше «налягають» на читання, письмо та граматику, учитель все рівно повинен усвідомлювати важливість аудіювання. Адже без розуміння почутого не може здійснюватися ніяке усне спілкування, що й є основною ціллю навчання іноземних мов сьогодні.

Певна послідовність навчання видам комунікативної діяльності – аудіювання – мовлення – читання – письмо – говорить про те, що аудіювання є фундаментом у цьому послідовному ланцюжку. Цей вид мовленнєвої діяльності є однією з цілей навчання, і в той же час є важливим його засобом. Аудіювання вносить свій вклад і в соціокультурну складову навчання іноземної мови – завдяки прослуховуванню автентичних текстів учень отримує корисну інформацію про носіїв мови. Цей вид мовленнєвої діяльності має і загальноосвітні, розвиваючі й виховні цілі. Він дає можливість вчити учнів уважно прислухатись, формувати вміння прогнозувати зміст висловлювання і, таким чином, виховати культуру слухання не тільки на іноземній мові, але й на рідній. Важливе значення аудіювання полягає ще й у тому, що воно розвиває пам’ять дитини, перш за все – слухову, що дуже важливо для вивчення іноземної мови.

Джерела, на яких розвиваються аудитивні вміння, доволі різноманітні. Їх вірний вибір та вміле використання забезпечують поступовість появи труднощів та створюють сприятливі умови для їх ліквідації. Мовлення вчителя є переважаючим джерелом інформації для аудіювання, так як воно займає велику долю часу на уроці. Проте на старшому етапі рекомендується приділяти особливу увагу опрацюванню аудіо завдання, що озвучено носіями мови. Адже вміння спілкуватися з носіями іноземної мови актуалізується сучасними економічними та соціальними реаліями.

Для ефективності навчання аудіювання необхідно враховувати також жанр тексту: бесіда, інтерв’ю, оповідання і т.ін. Дуже ефективним засобом навчання аудіювання є використання музичних творів на уроці іноземної мови. Важливим є те, щоб музика повинна була цікавою і співпадала з інтересами певної вікової категорії, для якої вона призначена. Тому вчитель має враховувати смаки та вподобання учнів. Так, для учнів старших класів я обираю сучасні пісні у виконанні популярних англійських та американських співаків, а інколи учні й самі проявляють ініціативу й обирають музику, тексти й завдання самостійно. Це значно підвищує мотивацію до розуміння змісту прослуханого. Як і під час аудіювання будь-яких інших текстів, я розробляю комплекс вправ на передтекстовому (підготовчому), текстовому (етапі прослуховування) та післятекстовому (перевірка розуміння прослуханого) етапах. Далі хочу навести комплекс вправ для навчання аудіювання на прикладі пісні “Feel” у рамках теми « Люди та відносини між ними (People and relationships) » .Апробація даних вправ у 10 класі середньої школи показала, що діти добре сприймають матеріал і охоче виконують завдання на всіх етапах аудіювання.

Feel” by R.Williams
Каталог: doc -> files -> news -> 440
news -> Основи здоров’я
news -> Активізація пізнавальної діяльності учнів на уроках математики, як засіб підвищення результативності навчання з досвіду роботи Кровіцької Л
news -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів
news -> З досвіду роботи
news -> Початкова школа у 2015/2016 навчальному році початкова школа повністю переходить на нові навчальні програми, відповідно четвертокласники продовжують навчання і за новими предметами, такими як: «Природознавство», «Я у світі», «Інформатика»
news -> Батьківські збори «Уроки спілкування»
news -> Тема: Державні символи України
news -> Тип уроку: інтегрований урок українська мова (читання), музика, образотворче мистецтво. Тема уроку
440 -> Слов’янська загальноосвітня школа i-iii ступенів №1
440 -> Урок навчання грамоти


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка