Анотації до навчальних програмСкачати 187,5 Kb.
Сторінка1/17
Дата конвертації13.04.2020
Розмір187,5 Kb.
ТипПрограма
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17

АНОТАЦІЇ ДО НАВЧАЛЬНИХ ПРОГРАМ

І. Комплекси програмно-методичного забезпечення розвитку дітей з легкою та помірною розумовою відсталістю

  Гладченко І.В. Комплекс програмно-методичного  забезпечення «Зміст корекційно-спрямованого навчання і виховання розумово відсталих  дітей у спеціальних дошкільних закладах» (програма з ігрової діяльності, методичні рекомендації, дидактичні матеріали) / І.В.Гладченко. – К.: 2012 – 110 с.ISBN 978-966-7270-71-1

Комплекс програмно-методичного забезпечення з формування ігрової діяльності розроблено з урахуванням особливостей моторно-рухового, емоційного, сенсорного, розумового, мовленнєвого, естетичного та соціально-особистісного розвитку дітей дошкільного віку з легкою та помірною розумовою відсталістю; провідних мотивів, потреб, компетенцій дошкільника; характеру провідної діяльності; типу спілкування і його мотивів; соціальної ситуації розвитку дитини.

У програмно-методичному  комплексі представлено: інноваційний зміст (програма з ігрової діяльності) та сучасні психолого-педагогічні технології формування у дітей з розумовою відсталістю (легкого та помірного ступеня) ігрової діяльності, що базуються на особистісно-орієнтованому підході до дитини; охоплено всі основні сфери розвитку ігрової діяльності розумово відсталої дитини: процесуальні ігри, сюжетно-відображувальні, дидактичні, сюжетно-рольові, режисерські (театралізовані ігри, ігри-потішки), рухливі, конструктивно-будівельні, українські народні (хороводні) ігри та ігри-експериментування; подано загальну характеристику основних видів ігор; висвітлено, враховуючи своєрідність розвитку розумово відсталої дитини в дошкільному дитинстві, конкретні методичні рекомендації щодо реалізації програмних завдань у кожній віковій групі; представлено дидактичний матеріал, що включає зразки варіативних ігор та наочно-ілюстративний матеріал – саме це і забезпечує корекційно-розвивальну спрямованість всього навчально-виховного процесу в спеціальному дошкільному закладі.

Практичне використання даного комплексу сприятиме формуванню та розвитку у розумово відсталих дітей ігрових вмінь, ігрової поведінки. Використання в практиці роботи спеціальних дошкільних закладів зазначеного комплексу дозволить суттєво посилити корекційне спрямування навчально-виховного процесу, зосередити педагогічну увагу на особистості дитини як суб’єкта процесу виховання. Також сприятиме формуванню життєвої компетентності, забезпечення зворотнього зв’язку під час сумісної діяльності дорослого з дитиною, стимулюватиме її активність та самовираження в ігровій діяльності.

Адресовано  педагогам-дефектологам, психологам, керівникам спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою  відсталістю, центрів психолого-педагогічної реабілітації та корекції, соціально-реабілітаційних центрів, методистам, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, всім, хто цікавиться проблемами навчання і виховання розумово відсталих дітей.

 

Трикоз С.В. Комплекс програмно-методичного забезпечення «Зміст корекційно-спрямованого навчання і виховання розумово відсталих дітей у спеціальних дошкільних закладах» (програма з сенсорного виховання, методичні рекомендації, дидактичні матеріали) / С.В. Трикоз – К.: 2012 – 112 с. ISBN 978-966-7270-71-1

У програмно-методичному комплексі з сенсорного виховання для дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю представлено програму навчально-виховних занять, основні методичні підходи їх реалізації та дидактичні матеріали, що сприяють корекції сенсорного розвитку дошкільників. Для дітей з помірною розумовою відсталістю зміст програми  та дидактичних матеріалів добирається індивідуально, залежно від психофізичних можливостей дитини.

Програма з сенсорного виховання дошкільників розподілена за роками навчання та виховання і спрямована на розвиток зорового сприймання, тактильно-рухового сприймання, просторових уявлень, слухового сприймання, розвиток сприймання  властивостей предметів на основі нюху та смаку. Зміст програми побудований з урахуванням концентричного принципу, який передбачає у запропонованих дітям завданнях  поступове ускладнення за способом виконання та змістом.

У методичних рекомендаціях до програми з сенсорного виховання дошкільників висвітлені основні методи і прийоми роботи, визначена специфіка організації роботи з дітьми даної категорії, особливості їх сенсорного розвитку.

Дидактичні матеріали комплексу мають вигляд зошита з друкованою основою. Протягом вирішення завдань вміщених у зошит діти ознайомлюються з кольорами, формами, величиною предметів, засвоюють сенсорні еталони.

  Чеботарьова О.В. Комплекс програмно-методичного  забезпечення «Зміст корекційно-спрямованого навчання і виховання дітей у  спеціальних дошкільних закладах» (програма з трудового виховання, методичні рекомендації, дидактичні матеріали) / О.В. Чеботарьова – К: Poligrand, 2012 – 110с.

У програмно-методичному  комплексі представлено зміст, основні методичні підходи та дидактичні матеріали щодо трудового виховання дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю.

Матеріали комплексу програмно-методичного  забезпечення  розроблено з урахуванням  новітніх технологій дошкільної освіти з метою  забезпечення корекційно-розвивального  впливу та максимальної соціальної адаптації дошкільників з розумовою відсталістю до навколишнього середовища.

У програмно-методичному  комплексі розкриваються форми, методи та прийоми організації та залучення дітей з розумовою  відсталістю (з легким та помірним ступенем) до різних видів трудової діяльності: самообслуговування; господарсько-побутової праці; праці в природі; ручної (художньої) праці.

Методичні рекомендації та дидактичні матеріали розроблено відповідно змісту нової програми з трудового виховання дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю. Дидактичні матеріали містять цікаві завдання, ігри, вправи, інструкційні карти щодо виконання виробів з пластиліну, глини,  солоного тіста, паперу, природного матеріалу.

Програмно-методичний комплекс адресовано педагогам-дефектологам, психологам, керівникам спеціальних загальноосвітніх навчальних закладів для дітей з розумовою відсталістю, центрів психолого-педагогічної реабілітації та корекції, соціально-реабілітаційних центрів, методистам, викладачам та студентам вищих навчальних закладів, всім, хто цікавиться проблемами навчання і виховання розумово відсталих дітей.

 

Блеч Г.О. Комплекс програмно-методичного забезпечення «Зміст корекційно-спрямованого навчання і виховання розумово відсталих  дітей у спеціальних дошкільних закладах» (програма з ознайомлення з навколишнім, методичні рекомендації та дидактичний матеріал з формування уявлень про навколишнє середовище) / Г.О.Блеч. – К.: 2012. – 96 с.

У програмно-методичному  комплексі «Зміст корекційно-спрямованого навчання і виховання розумово відсталих  дітей в спеціальних дошкільних закладах» представлено інноваційний зміст занять з «Ознайомлення з навколишнім», методичні рекомендації та дидактичний матеріал з формування їхніх уявлень про навколишнє середовище.

В основі комплексу покладено цілі та задачі, зміст навчання та виховання, основні принципи та етапи корекційної роботи, реалізація яких сприятиме розвитку пізнавальної діяльності, мислення та мовлення у дітей з розумовою відсталістю. Розроблена структура та зміст занять з ознайомлення з навколишнім представляє собою програму розвитку дітей дошкільного віку з розумовою відсталістю (легкого та помірного ступеня).

Розроблені  методичні рекомендації з реалізації програмних завдань у кожній віковій групі розумово відсталих дошкільників висвітлюють структуру, завдання навчання «Ознайомлення з навколишнім», основні методичні підходи, а також методи та прийоми роботи з розумово відсталими дітьми 3-7років. Дидактичні матеріали включають орієнтовні конспекти бесід, різноманітні ігри, ігрові логічні завдання, а також ілюстрації до дидактичних ігор та наочні матеріали з різних тем навчання «Ознайомлення з навколишнім».

Дидактичні  ігри та завдання для розумово відсталих  дошкільників розраховані для їх творчого використання і обумовлюються варіативністю методів та прийомів застосування яких спрямовано на досягнення корекційно-розвивальної мети та гнучкості у підборі матеріалу, в залежності від програмних вимог, віку та особливостей дитини.

Комплекс  програмно-методичного забезпечення адресовано вчителям-дефектологам, вихователям, керівникам спеціальних дошкільних навчальних закладів і центрів психолого-педагогічної реабілітації та корекції, соціально-реабілітаційних  центрів та будинків дитини. Він  буде також корисним для студентів, котрі здобувають дефектологічну освіту у педагогічних вузах, а також  батькам, котрі виховують дітей  зі стійким відхиленням пізнавальної діяльності.

 


Каталог: PMPK


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   17


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка