Аналіз відкритого заняттяСкачати 46,59 Kb.
Сторінка1/5
Дата конвертації10.04.2019
Розмір46,59 Kb.
  1   2   3   4   5
АНАЛІЗ ВІДКРИТОГО ЗАНЯТТЯ

Колективний перегляд занять – важлива форма науково – методичної роботи.
Головна мета науково-методичної роботи в дитячому садку — підвищення кваліфікації та професійної майстерності кожного вихователя, роз­виток та підвищення творчого потенціалу педагогіч­ного колективу.

Однією з найбільш ефективних традиційних форм активного навчання педагогічного аналізу та само­аналізу є колективні перегляди занять та інших режимних процесів. Антон Макаренко писав з цього приводу: «Зі мною працювали десятки молодих пе­дагогів. Я переконався: як би успішно людина не за­кінчила педагогічний вуз, якою б талановитою вона не була, коли вона не вчитиметься на досвіді, вона ніколи не буде добрим педагогом. Я сам учився у старших педагогів, і в мене багато хто вчився...»

Відкриті заняття мають особливе призначення. Ви­хователі можуть іти до свого колеги, щоб побачити нову, але вже відпрацьовану методику, яка дає ви­сокий кінцевий результат, тобто для запозичення прогресивного досвіду. Або ж вихователів запрошу­ють на відкрите заняття-експеримент, коли нова ме­тодика, прийом тільки-но створюються, коли вихо­ватель ставить дослідницьке завдання і знає спосо­би його розв'язання, але кінцевий результат ще не є очевидним (у цьому разі компетентна думка колег конче потрібна).

Відкритому заняттю, яке є не тільки засобом оз­найомлення з кращими взірцями роботи, а й шко­лою навчання та майстерності, має передувати ве­лика робота як вихователя, що проводить заняття, так і всього педагогічного колективу, бо від цього значною мірою залежить ефективність перегляду. От­же, бажано, щоб педагоги заздалегідь вивчили та об­говорили теоретичні питання, пов'язані з проблемою відкритого заняття. З цією метою їм пропонують спи­сок літератури, яку згодом аналізують та обговорю­ють на малій педагогічній раді. У процесі обговорен­ня визначаються головні ідеї, що заслуговують на ува­гу та запровадження в практику, а також можливості їх реалізації на заняттях. Проаналізувавши результа­ти обговорення, завідувачка (або методист) визна­чає дату проведення, тему заняття. Попередній гра­фік фіксується у річному плані роботи дошкільного закладу.

Керівник визначає головну методичну мету відкри­того заняття, враховуючи досвід та рівень педагогіч­ної майстерності вихователя, а також проблему, над якою працює педагогічний колектив дошкільного зак­ладу. Отже, метою може бути організація обміну дос­відом серед вихователів дошкільного закладу; показ нової методики; проведення заняття, коли присутні студенти педагогічного училища, інституту, керівни­ки базових дитячих садків, молоді фахівці; запровад­ження нових форм організації роботи, нових методів та прийомів; апробація нових програм, методичних рекомендацій, посібників; узагальнення досвіду майстра-педагога, творчий звіт вихователя перед коле­гами про результати роботи.

Чітке визначення методичної мети допомагає вихователеві

цілеспрямовано готуватися до цього заняття так, щоб якомога краще показати свій досвід. З другого боку, і спостереження педагогів, які присутні на занятті, будуть конкретнішими. Усе це підвищує ефективність заходу.

Відкрите заняття, як правило, доручають проводити найбільш досвідченому вихователеві, Він повинен заздалегідь (за кілька днів до того) підготувати докладний план-конспект та ознайомити з ним усіх, хто має бути присутнім. Слід показати місце цього заняття у системі занять, визначити навчальні виховні, розвивальні цілі, шляхи та способи розв'язання визначених завдань, обов'язково дати характеристику психолого-педагогічних можливостей своє групи.

Спостерігаючи за перебігом відкритого заняття присутні на ньому роблять нотатки, за якими попу здійснюватиметься аналіз. Без фіксації спостережень та зауважень по ходу заняття аналіз та обговоренню будуть неконкретні та неаргументовані. Завважимо спостереження не повинні зводитися до простого «фотографування» того, що відбувається. Слід вия­вити й простежити логіку заняття, виділити чинники які дають змогу реалізувати його основну методичну мету, дидактичні, виховні та розвивальні завдання.


Каталог: wp-content -> uploads -> 2017
2017 -> Сучасні здоров'язбережувальні технології у навчально-виховному процесі
2017 -> Кучеренко І. В. Екологічне виховання як один з аспектів
2017 -> До вивчення курсу
2017 -> Програма нормативного курсу «Основиетнологі ї»
2017 -> Лекція історичний розвиток українського шкільництва та педагогіки виховання, школа і педагогічна думка в Київській Русі. Освіта і педагогічна думка у період українського
2017 -> Програма навчальної дисципліни Теорія та методика формування елементарних математичних уявлень
2017 -> Microsoft Word Підготовка до уроку docx


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка