Актуалізація опорних знань Реальна ситуація, пов’язані з нею задачі Створення проблемної ситуації «задача-метод»Скачати 280,78 Kb.
Дата конвертації06.05.2020
Розмір280,78 Kb.
ТипУрок


Мета уроку

Завдання уроку


Актуалізація опорних знань

Реальна ситуація, пов’язані з нею задачі

Створення проблемної ситуації

«задача-метод»

Розширення математичних знань

Побудова математичної моделі


  • Модель-графічна ілюстрація змісту задачі

  • Модель-скорочений запис до задачі

  • Модель-рівняння

  • Модель-переклад на мову геометричних фігур

  • Модель-діаграма

ні

так

Чи належить одержана модель до відомого класу моделей

Створення проблемної ситуації, «мозковий штурм»

Дослідження нового класу моделейні

Інтерпретація результатів

Застосування цього розв’язку до вихідної ситуаціїтак

Застосування теоретичних знань до розв’язування задач

Анотація

Теоретичні знання і завдання математики потрібно пов'язувати з життєвим досвідом дитини, її потребою самореалізуватись. Важлива при цьому роль відводиться розв’язуванню текстових задач прикладної спрямованості, зокрема на уроках «Дії з раціональними числами»(6 клас), «Розв’язування текстових задач за допомогою рівнянь»(5,6, 9 класи), «Розв’язування задач прикладного змісту на прогресії»(9 клас), «Математичне моделювання»(9 клас), «Відсоткові розрахунки»(6,9 класи), «Похідна та її застосування»(11 клас).

Залучення матеріалу з життя самого учня, використання прикладів, що відносяться до його навчання і накопиченого досвіду додає зацікавленості навчанню, дитина навчається аналізувати зміст того, чим уже володіє із запропонованої теми, що він про це думає, де він з цим уже зустрічався або де  може зустрітися.

Активна співпраця на уроці посилюється при забезпеченні учнів інформаційним зв'язком «інфографікою», що змушує дітей не лише мобілізувати свої розумові здібності, але і дає можливість створити ситуацію успіху для кожної дитини класу. Тоді учні мають оперативну інформацію про рівень своєї обізнаності, що спонукає їх активізувати мислення, а разом з тим стимулює поліпшувати свої знання та вміння.

Інфографіка розв’язування текстових задач має на меті:

•   підготовку не лише теоретиків, які машинально виконують математичні задачі, а людей, які здатні застосувати свої знання для будь-яких життєвих ситуацій;

•    проводити уроків не для учнів, а разом з ними;

•    спрямовувати діяльність не на клас в цілому, а на особистість кожного учня;

•    забезпечити повне засвоєння навчального матеріалу на уроці.Дана інфографіка завдяки педагогічним методам та формам може застосовуватись на будь-якому етапі уроку, включаючи технологію перевернутого навчання.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка