Адаптована програмаСторінка1/7
Дата конвертації18.04.2020
Розмір77,5 Kb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7

Управління освіти

виконавчого комітету Фастівської міськради

Фастівський методичний кабінет
Розвиток творчих здібностей

старших дошкільників під впливом класичної музики.

Зібрала матеріал

вихователь ДНЗ №6 «Казка»

Холодніцька О.В

2010 рік

План.


  1. Пояснювальна записка………………………1

  2. Структура та зміст програми………………..5

  3. Принципи програми…………..…………… 5

  4. Висновки…………………………………… 11

  5. Очікувані результати………………………..12

  6. Бібліографія………………………………… 12

Пояснювальна записка.

У пошуках істини й сенсу життя людини не можна не звернутися до мистецтва. На сьогодні до числа найбільш актуальних проблем належить саме процес сприймання, усвідомлення та осмислення емоційно-почуттєвого досвіду, сконцентрованого у творах мистецтва, виховується й розвивається «Особистість».

Залучаючи до мистецтва дітей старшого дошкільного віку, можна відмітити їх підвищену пізнавальну активність, емоційно-психологічну чутливість, почуттєву сприятливість до кольору, лінії, форми, ритму, композиції її трансляторів стану настрою, фантазії, уяви, майже повну відсутність у них жорстких стереотипів, що дає можливість вийти за межі умовних кордонів та правил, неупередженість фантазії та уяви, що сприяє самовираженню дитини у найрізноманітніших видах діяльності, художніх техніках та матеріалів. Особливість дитячої «культури» і полягає в тому, що дитина, не володіючи письмом, розгортає свої задуми у нескінченному ряді рукотворних образів.

Можна з певністю сказати, що кожна дитина по-своєму талановита. А щоб це усвідомити, потрібно зрозуміти, що дитина – не об׳єкт наших маніпуляцій, а суб’єкт творчості – маленький митець; індивідуальність дитини має багато складових і серед них – темперамент, здібності, нахили, можливості.

Образотворча діяльність дитини, навіяна фантазіями під впливом прослуховування класичної музики, а далі – мистецька діяльність дошкільників – складова в системі естетичного виховання та розвитку дитини. Визначаючи, що

естетичне виховання – цілеспрямований процес формування творчої активної особистості дитини, здатної бачити , відчувати, любити, фантазувати, захоплюватися, творити красу в природі, житті та мистецтві, сформулюємо основну мету цього процесу – розвиток мистецької діяльності дитини під впливом класичної музики. На основі творів класичної музики дитина проживає різноманітні життєві ситуації, формує впевненість в собі, соціальну компетентність, вміння ладити з друзями та іншими дітьми, вміння розуміти та проявляти свої почуття
Каталог: tbkp


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка