А методика розвитку Миколи ЗайцеваСкачати 15,55 Mb.
Сторінка1/3
Дата конвертації23.03.2020
Розмір15,55 Mb.
  1   2   3
А) Методика розвитку Миколи Зайцева

Методика раннього розвитку Зайцева

Принципи методики Миколи Зайцева досить прості. Автор теорії стверджує, що навчання

дитини має комплексно торкатися різних способів сприйняття інформації. Це означає, що педагог і батьки повинні задіяти зір малюка, його слух і логічне мислення, а також всіляко заохочувати самостійну роботу, допомагати дитині весело, невимушено вчитися читати і рахувати.

Для вивчення мови Зайцев пропонує використовувати як одиницю будови склади. З окремих «цеглинок» малюки легко складають цілі слова. Для зручності склади нанесені на сторони кубиків. Цей спосіб підходить для вивчення практично будь-якої мови.

Цікавий підхід і до програми навчання: малюк сам визначає, що йому вчити далі. Згідно з методикою раннього розвитку Зайцева, не

треба суворо дотримуватися тем і термінів, набагато приємніше вивчати цікавий для дитини матеріал. Наприклад, якщо дівчинку звати Юля і вона любить букву, з якої починається її ім'я, чому б не познайомити її з літерою «Ю» якомога швидше. А якщо ваш син обожнює машинки, то краще почати уроки зі слів, які за змістом пов'язані з автотранспортом.

Ця методика навчання дуже лояльна до дітей, у класі апріорі не може бути невдах або двієчників. Справа в тому, що заняття побудовані у вигляді гри, під час якої страх перед помилкою відходить на задній план. На уроках діти можуть поводитись невимушено:

товктися на підлозі, бігати, співати, займатися фізичними вправами. Це дозволяє уникнути сколіозу, навантаження на зір, не

дозволяє малюкам втомитися. Такий творчий педагогічний підхід активно залучає до процесу навіть найсором'язливіших дітей, розширює словниковий запас і коло інтересів.


Використання таблиць і кубиків Зайцева

Кубики Зайцева використовуються на заняттях з дітками віком від 1 року. Малюки можуть співати склади, проплескувати їх у долоні. Так само діти можуть знайомитися з математикою – педагог створив спеціальні таблиці, за якими можна вчитися рахувати.

Методика враховує той факт, що діти вчаться розмовляти, починаючи з простих складів: «ма», «та», «ба». Поєднання букв зображені на кубиках, які відрізняються за кольором, вагою і видають різні звуки. Шум, який

видають кубики Зайцева, демонструє різницю між буквами.

Звичайно, методика Зайцева не позбавлена ​​недоліків. Це пов'язано з тим, що малюки

дещо «перевантажені» інформацією, адже букв всього 33, а складів налічується понад 200. Крім того, в школі дітей учать читати по буквах, а не по складах, тому через «нестиковки» спершу малюк може зіткнутися з труднощами. Йому буде трохи важче виконувати фонетичний і словотвірний розбір слів.

Методика Миколи Зайцева – це нетрадиційний підхід до навчання, який успішно застосовується багатьма вихователями та батьками. Кубики зі складами, таблиці чисел – це наочний матеріал, який допомагає дітям освоїти читання і математику з віку 1-3 років.
Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка