26 лютого 2009р на факультеті психології Харківського національного університету відбудуться заходи з нагоди 50-річчя введення системи розвивального навчання в освітній простір. В цей день передбачено проведення ряду заходівДата конвертації15.04.2020
Розмір36 Kb.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ


ІМЕНІ В.Н. КАРАЗІНА

61077, м. Харків, пл. Свободи, 4тел. (057) 706-33-37, факс (057) 702-12-48, E-mail: press@univer.kharkov.ua
Інформація для ЗМІ Дата розповсюдження: 25 лютого 2009 р.

Контактна особа: Змій Л.М.тел.: 706 33 37

50-річчя СИСТЕМИ РОЗВИВАЛЬНОГО НАВЧАННЯ

26 лютого 2009р. на факультеті психології Харківського національного університету відбудуться заходи з нагоди 50-річчя введення системи розвивального навчання в освітній простір. В цей день передбачено проведення ряду заходів:
11:40-12:25 – проведення уроків за принципами системи розвивального навчання для студентів факультету.

12:30 - 13:00 – робота виставки навчальної літератури з системи розвивального навчання та творчих робіт учнів шкіл РН.

13:30 – засідання, присвячене 50-річчю системи розвивального навчання.

До участі у засіданні запрошені провідні фахівці з системи розвивального навчання (далі – РН), вчителі шкіл системи РН, учні, які навчаються за цією системою, випускники та їх батьки, члени Української асоціації «Розвивальне навчання», студенти та аспіранти факультету психології.

Навчання за системою «Розвивальне навчання» спрямоване на всебічний розвиток особистості школяра і передбачає відмову від суто інформаційних методів викладання до психолого-педагогічних методів, що спрямовані на розвиток теоретичного мислення, всієї когнітивної сфери особистості, в якій учень є активним суб'єктом (на відміну від об'єкта в системі традиційних методів навчання).

Одним із перших експериментальні майданчики загальноосвітні школи – були створені у Харкові. Робота у системі розвивального навчання вимагає видання спеціальних підручників, і, основне, формування педагога нового типу. Робота у цих напрямках постійно проводилась і продовжує проводитися у даний час.
Довідково. Розвивальне навчання у Харкові.

1963 р. група дослідників Харківського університету (В.В. Рєпкін, Г.К. Середа та ін.) приступає до практичної підготовки розгортання експериментального навчання у школі №62 (завуч Ф.Г. Боданский).

1963 р. було відкрито перший експериментальний клас у школі №62.

Друга половина 60-х років ведеться інтенсивна експериментальна робота на базі школи №17. де протягом декількох років на експериментальне навчання переходять усі початкові класи, а потім воно поступово поширюється на середні і старші класи.

Середина 70-х років - харківська група дослідників залучається до виконання державного плану-замовлення Міністерства освіти СРСР з розробки системи початкового навчання, яка реалізує нову теоретичну концепцію В.В. Давидова

1971 р. - фільм 2><2 отримав приз за творчій пошук у відображенні актуальних проблем сучасності на другому всесоюзному фестивалі телевізійних фільмів (автор сценарію проф. О.К. Дусавицький).

1991 р. у Харкові створено Незалежний науково-методичний центр «Розвивальне навчання».

  1. р. у Харкові відкрито Науково-практичний центр психології і методики розвивального навчання (науковий керівник проф. О.К. Дусавицький).

  2. р. створено Міжнародну асоціацію «Розвивальне навчання».

2000 р. – зареєстровано Українську Асоціацію «Розвивальне навчання», членами якої с харківські фахівці.

Психологічні дослідження у рамках системи розвивального навчання продовжуються.
Каталог: docs -> press-reliz


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка