26. Життєва компетентність особистості факультативний курс для учнів 10-11 класівСторінка1/47
Дата конвертації04.04.2019
Розмір0,51 Mb.
ТипПояснювальна записка
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   47


26. «Життєва компетентність особистості факультативний курс для учнів

10-11 класів
Вареник Світлана Василівна

Практичний психолог

Первомайської загальноосвітньої

школи І – ІІІ ступенів № 12

Первомайської міської ради

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА
Сьогодні, коли відбувається процес модернізації загальної середньої освіти України, особлива увага звернена на роль навчального закладу, як організатора освітнього середовища для розвитку особистості. Тенденції розвитку освіти характеризуються переходом від традиційної репродуктивної моделі навчання і виховання до розвиваючо-конструктивної, орієнтованої на результат. Розширилась функція навчального закладу: не тільки навчання та виховання, але і формування життєвої компетентності, розвиток соціально значимих якостей учнів з метою їх ефективної соціалізації.

Метою освіти є формування особистості, яка буде здатною отримувати глибокі знання, професійні навички і матиме готовність до самопізнання, саморозвитку, самореалізації та самостійного прийняття морально-відповідальних рішень у своєму житті.

Процес входження юнаків і дівчат в доросле життя супроводжується необхідністю дати відповіді на вічні питання людського буття: «Хто я в цьому світі?», «Яка мета і зміст мого життя?», «Міра моєї відповідальності за те, що відбувається навколо». Окрім того аналіз наукових досліджень і власний досвід роботи практичного психолога зі старшокласниками дозволяє зробити висновки, що існують три групи проблем, які перешкоджають зробити об’єктивні висновки щодо поставлених питань, зокрема:


  • відсутність навичок спілкування (особливо з дорослими людьми, офіційними особами), вміння розбиратися в мотивах вчинків оточуючих людей;

  • несформованість вмінь і навичок самопізнання, незнання прийомів самопрезентації та технік самореалізації (організаційної, інтелектуальної, емоційної);

  • низький рівень підготовки до розв’язання ділових і життєвих конфліктів.

У формуванні необхідних якостей важливе місце належить підвищенню рівня психологічної культури учня, що передбачає розуміння самого себе як особистості, усвідомлення свого місця в соціумі, сформованість навичок рефлексії, вміння враховувати потреби та інтереси оточуючих, володіння прийомами конструктивного вирішення проблем.

Після закінчення загальноосвітнього навчального закладу учень опиняється перед необхідністю зробити низку важливих життєвих виборів, що потребує від нього сформованості життєвої компетентності. Життєва компетентність – це знання, вміння, життєвий досвід особистості, її життєтворчі здатності, необхідні для розв'язання життєвих завдань і продуктивного здійснення життя як індивідуального життєвого проекту.

З метою ефективної реалізації цих освітніх завдань практичним психологом розроблено факультативний курс для учнів 10-11 класів «Життєва компетентність особистості».


Каталог: img -> zstored -> files
files -> В. Рібцун корекційна робота з розвитку мовлення дітей п’ятого року життя із фонетико-фонематичним недорозвитком мовлення програмно-методичний комплекс Київ 2012
files -> Про затвердження Концепції художньо-естетичного виховання учнів у загальноосвітніх навчальних закладах та Комплексної програми художньо-естетичного виховання
files -> «Корисні навички молодших школярів» факультативний курс для учнів 1-4 класів спеціальної школи-інтернату
files -> Київ 014 клас Видання друге level 2ed Layout 1
files -> Програма для загальноосвітніх навчальних закладів із навчанням румунською мовою пояснювальна записка
files -> Програма з трудового навчання для загальноосвітніх навчальних закладів
files -> Особливі діти в закладі і соціальному середовищі
files -> Молоді та спорту україни
files -> Загальні відомості Дошкільна освіта
files -> З а к о н у к р а ї н и про загальну середню освіту


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5   6   7   8   9   ...   47


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2017
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка