1.Ідентифікація Методика викладання культурологічних дисциплін Опис Модуль «Загальна характеристика культурологічних дисциплін»Скачати 33,84 Kb.
Дата конвертації15.04.2020
Розмір33,84 Kb.
ТипЛекція

1.Ідентифікація

Методика викладання культурологічних дисциплін2.Опис

Модуль 1. «Загальна характеристика культурологічних дисциплін». Культурологія як навчальна дисципліна. Структурно-логічні особливості. культурологічних дисциплін. Культурологічні навчальні дисципліни: аксіологічний параметр Загальна характеристика і аналіз навчального матеріалу.

Модуль 2. «Особливості викладання культурологічних дисциплін». Лекція як форма навчального процесу. Практичні заняття та їх різновиди. Форми контролю знань. Особливості викладання культурологічних дисциплін як профілюючих і загальноосвітніх.

3.Рівень

А) Попередні умови: студент має прослухати курси з педагогіки, історії і телорії культури, володіти загальним понятійним апаратом культурології та культурних досліджень.

Б) Цілі та завдання:

Ціль курсу оволодіння основами аналізу логіки побудови навчальних культурологічних дисциплін, розуміння місця кожної навчальної дисципліни в системі усього навчального процесу.

Завдання курсу - вільно орієнтуватися у структурі та змісті існуючих навчальних курсах з культурології; усвідомлювати себе носієм важливих загальноосвітніх знань, які є частиною єдиного освітнього простору європейської культури з постійним прагненням до власного і суспільного духовного збагачення; отримати уявлення про специфіку культурологічних дисциплін як навчальних.

В) Бібліографія:  1. Исаев И.Ф. Профессионально-педагогическая культура преподавателя. – М., 2002.

  2. Критерии оценок по культурологическим дисциплинам: методические рекомендации. – М., 2002.

  3. Кузнецов И.Н. Практические и семинарские занятия в университете. – Екатеринбург, 2004.

  4. Культурология. ХХ век. Энциклопедия: В 2-х т. – Спб., 1998.

  5. Ліндсей Дж. Коротка історія культури. Від доісторичних часів до доби Відродження: В 2-х т. – К., 1995.

4.Обов’язкові чи вибіркові розділи програми навчання

Обов’язковий5.Викладацький склад

Білик Ярослав Михайлович, доктор філософських наук, професор кафедри теорії культури і філософії науки.6.Тривалість

Кожного тижня – 2 год., за семестр –72 год. / 2 кредита ESTC (лекції – 16 год., семінарські заняття -14, самостійна робота для студентів – 42 год.)7.Форми та методи навчання

Лекції, робота з першоджерелами, самостійна робота.8.Оцінювання

Оцінки за виконання індивідуальних навчально-дослідних завдань.Форма підсумкового контролю – залік, оцінювання за національною системою оцінювання та системою оцінок ESTC.

9. Мова

Українська.


Поділіться з Вашими друзьями:


База даних захищена авторським правом ©pedagogi.org 2019
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка